Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina


 

Poklady Vysočiny jsou k vidění v Pelhřimově

Poklady Vysočiny
Tento týden se veřejnosti otevřela v řadě další exkluzivní výstava Poklady Vysočiny, která je kolektivním dílem všech muzeí a galerií zřizovaných Krajem Vysočina. V pelhřimovském muzeu bude k vidění až do 29. listopadu 2015. "Novinkou oproti předchozím instalacím v Jihlavě, Třebíči a Novém Městě na Moravě je použití Průvodce4U a rozmístění výstavy i do stálých expozic. Mimořádně se tedy za jednotné vstupné podívá návštěvník na výstavu i do expozičních prostor," informovala radní Kraje Vysočina pro oblast kultury a památkové péče Marie Kružíková.
 

 
 

V nebývalém rozsahu jsou na výstavě prezentovány nejcennější a nejzajímavější sbírkové předměty z krajských sbírek. Na jednom místě jsou soustředěny poklady z živé přírody, vzácné nerosty, dochované předměty lidové kultury, cenná výtvarná díla klasického i moderního umění a zajímavé archeologické nálezy. Výstavu na třech místech kraje prozatím navštívilo téměř 9 tis. návštěvníků. „Měla jsem tu čest zhlédnout zatím všechny instalace a pokaždé mě překvapí, jak je v daném prostoru výstava koncipována jiným způsobem, a přitom stále velmi poutavě.“, uvedla Marie Kružíková, radní pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu, při včerejším slavnostním přestřižení pásky. Za největší poklady Vysočiny označil všechny obyvatele Kraje Vysočina a malebnou vysočinskou přírodu ve své úvodní řeči předseda Senátu Parlamentu České republiky Milan Štěch, který zdůraznil i potřebu zacílení na mládež, která by měla znát svoji historii.

 

Muzeum Vysočiny Pelhřimov připravilo k výstavě bohatý doprovodný program v podobě komentovaných prohlídek, interaktivních činností a workshopů pro děti Vytvoř si svůj poklad!

Bližší informace s jednotlivými termíny a časy konání doprovodných aktivit najdete na webových stránkách www.muzeumpe.cz/. Přijďte nahlédnout do muzejního a galerijního zákulisí, přiblížit si každodenní činnost muzejníků a galeristů a pobavit se při poznávacím kvízu.

 

Z Pelhřimova se Poklady Vysočiny přesunou do Havlíčkova Brodu, kde zakončí své více než roční putování.

 

  • Jana Komínová, odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: kominova.j@kr-vysocina.cz
 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Poklady Vysočiny jsou k vidění v Pelhřimově
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 16.9.2015 / 16.9.2015

Počet návštěv: 2199
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek