Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina


 

Pohádka o čertovském trápení klientů z Křižanova zvítězila na Festivalu Počátecká duha

Pohádka
Kraj Vysočina, Domov Jeřabina Pelhřimov a Město Počátky byli hlavními pořadateli druhého ročníku festivalu multikulturní tvorby osob se zdravotním postižením s názvem Počátecká duha 2016. Mezinárodního festivalu v Počátkách se zúčastnilo sedm soutěžních družstev. Porota nakonec po těžkém rozhodování zvolila za vítěze klienty Domova Kamélie Křižanov a jejich Pohádku o čertovském trápení.
 

 
 

Mezinárodní přehlídky multikulturní a dramatické tvorby uživatelů sociálních služeb Kraje Vysočina a partnerských organizací z České a Slovenské republiky se zúčastnilo pět družstev z Kraje Vysočina, jeden soubor z Pardubického kraje a dorazili i zahraniční hosté z Trnavského kraje Slovenské republiky.

 

"Letošní rok byl pro nás složitější v tom, že jsme se snažili obhájit loňské první místo, a získat tak opět krásnou cenu – Duháčka. Jsme velice šťastni, že se Pohádka líbila a hodiny a dny společného nacvičování, při kterém jsme zažili i spoustu legrace, se vyplatily. Už teď se těšíme do Počátek na třetí ročník, kdy přijedeme s další pohádkou," uvedla s radostí ředitelka Domova Kamélie Křižanov Silvie Tomšíková.


V rámci multikulturních vystoupení zhlédli účastníci pěvecké vystoupení seniorek z Domova pro seniory Humpolec, následovalo divadelní zpracování pohádky Mrazík, kterou nastudovali uživatelé Domova na hradě Rychmburk, a své nadšení pro umění předvedli i slovenští přátelé, když zahráli divadelní příběh Ako sme pýchu, zlobu a predsudok strčili do vreca.


„Krásný zážitek pak všem zúčastněným připravili dva mladí a nadějní tanečníci Klárka Říšská a Jan Maška, kteří mimo soutěž předvedli ukázku latinsko-amerických tanců,“ uvedla Táňa Křížová z odboru sociálních věcí Krajského úřadu Kraje Vysočina.


Dalšími účastníky festivalu byli vítězní uživatelé Domova Kamélie Křižanov s Pohádkou o čertovském trápení, klienti Domova Háj Ledeč nad Sázavou si nacvičili Pohádku o hodináři a součástí programu byla i hudební produkce skupiny Trio Plus z Domova Kopretina Černovic. Na závěr vystoupili uživatelé Domova Jeřabina Pelhřimov s pohádkou Sněhurka a sedm trpaslíků.


„Každému vystupujícímu družstvu porota předala keramického Duháčka a další drobné pozornosti. Celý den se nesl ve velmi příjemné atmosféře, soutěžící se mezi sebou povzbuzovali, tleskali si a všichni se už těší na další ročník festivalu Počátecká duha,“ uzavřela Táňa Křížová.


Vítězná Pohádka o čertovském trápení v podání klientů Domova Kamélie Křižanov

Pohádka
Vítězové přehlídky z Domova Kamélie Křižanov

Vítězové

Cena v podobě keramického Duháčka

Duháček

  • Táňa Křížová, odbor sociálních věcí
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    tel.: 564 602 811, e-mail: krizova.t@kr-vysocina.cz
  • Foto: Archiv Domova Kamélie Křižanov
 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Pohádka o čertovském trápení klientů z Křižanova zvítězila na Festivalu Počátecká duha
 

Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 15.9.2016 / 15.9.2016

Počet návštěv: 2052
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek