Cesta: Titulní stránka > Servis pro obce


 

Podzimní škola Národní sítě zdravých měst, obcí a regionů se konala v Kraji Vysočina

Pravidelné setkání všech 136 členů Národní sítě zdravých měst ČR s názvem Podzimní Škola proběhlo 9. – 11. listopadu 2022 v Jihlavě. Hlavním tématem setkání bylo představení dobré praxe v oblasti plánování nabídky volnočasových aktivit. Kraj Vysočina nabídl hned několik svých vzorových projektů.
 

 
 

Program Mládež kraji nabízí podporu pro mladé lidi realizovat své nápady. Systém budování klíčové infrastruktury pro rozvoj cyklistiky v kraji popsal krajský cyklokoordinátor Petr Stejskal. Oľga Königová, ředitelka příspěvkové organizace Vysočina Tourism, navázala informacemi o využití volnočasových nabídek pro rozvoj cestovního ruchu a popsala spolupráci s místními destinačními společnostmi. Dobrou spolupráci mezi krajem a městem Jihlava v této oblasti deklarovala také Soňa Krátká, vedoucí odboru školství, kultury a tělovýchovy Magistrátu města Jihlavy, která účastníky provedla ukázkovými projekty realizovanými v krajském městě. Nemohla chybět ani návštěva nově vybudovaného jihlavského Domova dětí a mládeže.

Široká diskuze se rozvinula k tématu zavádění komunální energetiky. Prostor dostali také odborníci na městskou zeleň a regulaci reklamního smogu v ulicích. Zástupci Ministerstva práce a sociálních věcí účastníkům z celé ČR představili aktuálně vyhlášené dotační tituly Národního plánu obnovy.

Některým členům NSZM ČR bylo předáno ocenění NEJ Praxe 2022. Kraj Vysočina získal cenu za Podporu pohybu v kraji. „Jsem ráda, že Zdravý Kraj Vysočina je stále považován za ukázkového realizátora rozvojových aktivit, o čemž svědčí i mimořádný zájem téměř 150 účastníků akce,“ říká Hana Hajnová, 1. náměstkyně hejtmana pro regionální rozvoj.

Štafeta v pořádání příští (jarní) školy Národní sítě zdravých měst byla předána do města Rožnov pod Radhoštěm, kde se členové sejdou koncem března 2023.

 

dokumentární fotodokumentární foto

  • Více informací Iveta Fryšová, odbor regionálního rozvoje
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: tisk@kr-vysocina.cz

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 16.11.2022 / 16.11.2022

Počet návštěv: 343
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies