Cesta: Titulní stránka
Význam Průmyslu 4.0 a digitalizace pro malé a střední podniky nezadržitelně roste. Tyto nástroje jsou pro budoucnost firem nepostradatelné. Jak vypadá Průmysl 4.0 v praxi? Jaké výhody digitalizace přináší? Jak vypadá přeshraniční spolupráce k tématu Průmysl 4.0 nejen mezi firmami ale i výzkumnými organizacemi a vysokými školami? Odpovědi na tyto a další otázky přináší poznávací cesta „Implementace Průmysl 4.0 na Vysočině“, na kterou Vás srdečně zve Kraj Vysočina.
Robotizace a automatizace výroby - to je to, oč tu běží. Případové studie, sdílení zkušeností a odborné přednášky na důležitá témata související se zaváděním robotizace pro všechny zájemce o automatizaci a digitalizaci výroby.
Máte vývojové či výzkumné aktivity? Připojte se a seznamte se s možnostmi podpory výzkumu a vývoje nejen na Vysočině. Regionální zástupci Vám představí možnosti dotační podpory z programů TA ČR a OP TAK a rovněž se seznámíte s programem Inovační vouchery 2022 z Fondu Vysočiny. Součástí webináře bude i prezentace zajímavých výsledků výzkumu a vývoje na Vysočině.
Na podporu inovačních aktivit místních firem vyčlenil Kraj Vysočina v letošním roce 3,5 mil. Kč. Firmy se sídlem nebo pobočkou v kraji mohou získat podporu 30 až 200 tis. Kč na nákup služeb od vědecko-výzkumných nebo odborných poradenských institucí. Žádosti o podporu mohou firmy podávat v termínu 14. 3. - 13. 10. 2022.
Zajímá tě udržitelnost a podnikání? Chceš vytvářet řešení pro klimatickou změnu, degradaci přírody či nadměrnou spotřebu zdrojů a přetvořit je ve funkční podnikatelský model? Přihlaš se do Rizómy, dvouměsíčního vzdělávacího a akceleračního programu udržitelné podnikavosti pro mladé lidi do 30ti let. Během kurzu se seznámíš s různými perspektivami udržitelnosti, pochopíš megatrendy ovlivňující Vysočinu a rozvineš své podnikatelské kompetence. Kurz je zdarma a povedou ho zkušení lektoři a mentoři. Program bude zakončen prezentací businessových záměrů. Tři nejlepší projekty získají odměnu 25.000,- Kč a potenciálně jeden vybraný získá možnost investice až do výše 250.000,- Kč. Kurz má omezenou kapacitu, přihlásit se můžeš do 8.4.
Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) spouští s příchodem roku 2022 nový projekt , který se zaměří na nové technologie, konkrétně na oblast robotizace, automatizace, digitalizace a cirkulární ekonomiky.
V termínu od 10. ledna 2022 do 15. prosince 2022 mohou malé a střední podniky z ČR žádat u Fondu pro MSP EU o vouchery na částečnou úhradu nákladů souvisejících s ochranou jejich duševního vlastnictví. V roce 2022 lze získat podporu na služby předběžné diagnózy v oblasti duševního vlastnictví (IP Scan), na poplatky za podání ochranných známek, průmyslových vzorů a patentů. Vzhledem k omezenému množství finančních prostředků budou žádosti vyřizování podle pořadí, v jakém budou podány.
Díky projektu „Česko platí kartou“ mohou firmy, osoby samostatně výdělečně činné, tedy i drobní podnikatelé, a nově i veřejná zpráva, využívat bezkontaktních plateb půl roku zdarma. V rámci projektu lze výhodně získat nejen platební terminál, ale i platební bránu, která je klíčová pro rozvoj podnikání v oblasti on-line prodeje, který v loňském roce zaznamenal téměř třetinový nárůst.
Investice do výzkumu a vývoje, podpora vysokorychlostního internetu, úspory energie, technologie pro Průmysl 4.0 a další. To jsou oblasti, k nimž Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) vyhlásí ještě v roce 2020 dotační podporu pro podnikatele v celkové výši 12 miliard korun. V nově představeném harmonogramu výzev programu OP PIK se mění termíny a výše podpor a dochází k realokaci financí v souladu s aktuálními prioritami.
Vláda schválila záměr na speciální dotační program pro kulturní a kreativní průmysl. Připravilo ho Ministerstvo průmyslu a obchodu ve spolupráci s Ministerstvem kultury. Cílem je zmírnit negativní dopady koronaviru na podnikatele v oblasti kulturního a kreativního průmyslu v ČR a přispět ke stabilizaci tohoto sektoru, vytvořit nové modely partnerských spoluprací a podpořit rozvoj kreativní ekonomiky. Podstatou programu je podpora malých klubů, festivalů, divadel bez podpory aj. Pomoc má být dvojího druhu: přímé peníze a kreativní vouchery. Znění programu by měla vláda projednat v brzké době. Výzva na tento dotační program by pak mohla být vyhlášena ještě v průběhu července.
Od 1.4.2020 do 30.4. 2020 mohou OSVČ (nově rozšířeno o osoby podnikající v zemědělské a lesnické prvovýrobě) žádat o tzv. ošetřovné za péči o děti do 13 let věku, osobu vyžadující zvláštní péči do 26 let nebo závislou osobu alespoň v I. stupni v rámci programu "Ošetřovné pro OSVČ - Výzva I" Ministerstva průmyslu a obchodu. Aktuálně lze žádat o kompenzační příspěvek ve výši 424 korun za den za období 12. – 31. 3. 2020.
Českomoravská záruční a rozvojová banka (ČMZRB) společně s Ministerstvem průmyslu a obchodu (MPO) vyhlašuje program COVID II, který má usnadnit živnostníkům (OSVČ) a malým a středním podnikům přístup k provozním financím, a to formou záruky za úvěr u komerčních bank a příspěvkem na úhradu úroků. Podpořeno by mohlo být více než sedm tisíc projektů v souhrnné hodnotě okolo dvaceti miliard korun.
Svaz průmyslu a dopravy ČR si Vás v rámci realizace projektu „Propojování národního, odvětvového a regionálního sociálního dialogu v ČR“ dovoluje pozvat na Kulatý stůl k rozvoji lidských zdrojů v Kraji Vysočina. Setkání se uskuteční 7. 9. 2017 v Jihlavě.
Znalost komerční ceny duševního vlastnictví má pro firmy zásadní důležitost. Cena duševního vlastnictví totiž předurčuje strategii, jak s danou myšlenkou dále nejlépe nakládat. Výpočet či kvalifikovaný odhad hodnoty duševního vlastnictví představuje důležitý parametr rovněž při prodeji, nákupu či slučování firem, při jednáních o licencích, bankovních půjčkách apod. Tento materiál, který je uveřejněn díky laskavosti European IPR Helpdesk, vás stručně seznámí s hlavními způsoby oceňování duševního vlastnictví, kterých můžete využít i pro vaše vlastní firemní potřeby.
Od úplných začátků až po jednání s možným investorem bude CzechInvest provázet začínající české inovativní podnikatele díky rozšíření svých služeb pro start-upy. Finanční i poradenskou podporu jim nabízí hned ve čtyřech aktivitách, které jsou zaměřeny vždy na konkrétní fázi rozvoje start-upu: CzechStarter, CzechDemo, CzechAccelerator a CzechMatch. Celkem má CzechInvest pro české start-upy připraveno více než 142 miliony korun. Podrobné informace jsou k dispozici na novém webu www.podporastartupu.cz.
Informační podporu a bezplatné poradenství k sociálnímu podnikání a stážím v sociálních podnicích nabízí Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR ve spolupráci s nestátní neziskovou organizací P3 - People, Planet, Profit, o.p.s. prostřednictvím portálu www.ceske-socialni-podnikani.cz .
Konference byla zaměřena na regionální výrobu a spotřebu na certifikaci regionálních produktů v Dolním Rakousku a na Vysočině. V diskuzi zaměřené na zkušenosti s podnikáním a prodej regionálních produktů vystoupili odborníci z obou zemí. Byly srovnány způsoby certifikace na obou stranách hranice.
Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu
Zobrazit vyhledávací formulář »
Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, 2002–2021 webmaster@kr-vysocina.cz
Prohlášení o přístupnosti | Mobilní verze Přihlásit se