Cesta: Titulní stránka > Jan Břížďala - radní Kraje Vysočina > Tiskové zprávy


 

Podpora moderních učeben je žádoucí

mechatronika
Žďárská průmyslovka a Střední technická škola ve Žďáru nad Sázavou včera otevřely nové specializované učebny mechatroniky, které byly vybaveny za podpory kraje Vysočina. Moderní učebny by měly pomoci zajistit kvalitnější přípravu studentů na práci v důležitých strojírenských firmách v kraji. Slavnostního otevření se zúčastnili radní kraje Vysočina Marie Kružíková a Petr Krčál a starosta Žďáru nad Sázavou Jaromír Brychta.
 

 
 

Kraj Vysočina uvolnil na vznik laboratoří ve školách v Jihlavě, Pelhřimově, Třebíči a Žďáru nad Sázavou celkově téměř 16 milionů korun. Školy za ně pořídí technické vybavení včetně software a didaktické literatury. Peníze umožní i proškolení učitelů. Technické vybavení umožní další rozšiřování a zkvalitňování úrovně učeben v budoucnu.

 

Učebny mechatroniky studentům umožní osvojit si základní prvky v oblasti obsluhy a řízení automatizovaných výrobních linek. "Vlastní praxi budou studenti mít přímo v jednotlivých podnicích - ve firmě Bosch v Jihlavě, Hettich ve Žďáru nad Sázavou, Tedom v Třebíči a Agrostroj v Pelhřimově," řekla radní kraje Marie Kružíková. Zájem strojírenských firem o odborníky schopné zajišťovat servis automatizovaných linek a vytvářet řídicí programy na Vysočině narůstá.

 

V budoucnu není vyloučena podpora pro vznik podobných center v dalších školách v kraji.  „Moderní technická výuka, díky které se ve výuce spojuje teorie s praxí, má sloužit především studentům škol k dosažení kvalitního a v současné době již nezbytného vzdělání v oblasti obsluhy a řízení automatických výrobních linek ve strojírenství. Školy počítají s tím, že moderní učebny využijí i pro vzdělávání dospělých, což je i pro podniky k rámci regionu velice potěšující sdělení,“ řekl radní kraje Vysočina Petr Krčál a dodal, že podpora technických oborů na Vysočině byla jeho prioritní cíl, který ve spojení s firmami a podniky z regionů má podpořit zájem rodičů a žáků o vzdělávací programy s technickým zaměřením.

Jitka Svatošová, tisková mluvčí
Krajský úřad kraje Vysočina
tel.: 724 650 123
 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 25.11.2009 / 25.11.2009

Počet návštěv: 28514
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies