Cesta: Titulní stránka > Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu


 

Podniky mají poslední možnost ovlivnit budoucí podobu jednotného trhu EU

Podniky mají poslední možnost ovlivnit budoucí podobu jednotného trhu EU
Veřejná konzultace k Aktu o jednotném trhu skončila v pondělí 28. února 2011. Čtyři měsíce trvající veřejné konzultace k souboru návrhů Evropské komise, jehož konečná podoba výrazně ovlivní budoucnost vnitřního trhu EU, skončily. Posledním únorovým dnem skončila možnost podniků a občanů zasílat své názory a poznatky k tzv. Aktu o jednotném trhu, tedy souboru 50 návrhů opatření, který Evropská komise vydala 27. října 2010.
 

 
 

Smyslem konzultací je zapojit veřejnost do procesu výběru prioritních opatření, které Komise vyhlásí v dubnu a jež bude přednostně navrhovat ke schválení. Návrhy zasahují téměř do všech oblastí vnitřního trhu a mohou mít značný vliv na budoucí konkurenceschopnost EU, podnikatelské prostředí i práva evropských spotřebitelů.

Česká republika považuje za zvláště důležité  návrhy, které směřují k odstraňování bariér na vnitřním trhu a k lepšímu využití jeho potenciálu, a to zejména v oblasti duševního vlastnictví, sektoru služeb, digitálního trhu, malých a středních podniků či dopravní a energetické infrastruktury. ČR si naopak není jista, zda je v současnosti vhodná chvíle k přijetí společného konsolidovaného návrhu daně právnických osob či pro posilování kolektivních sociálních práv.

Konečnou podobu Aktu o jednotném trhu mohou ovlivnit i čeští občané a podnikatelé, pokud se do veřejné konzultace zapojí.

Zdroj: Stálé zastoupení ČR při EU
 
 
Zodpovídá: Mgr. Jan Skála
Vytvořeno / změněno: 2.3.2011 / 2.3.2011
Informace vyžadují kontrolu

Počet návštěv: 25762
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 



Kontaktní informace

 
Kontakt:
Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu, 20/22, Rue du Commerce, 1000 Brusel Ixelles, Belgie, e-mail: info@vysocina.eu
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek