Cesta: Titulní stránka > Servis pro podnikatele


 

Podnikatelem roku 2017 Kraje Vysočina se stal Lubomír Stoklásek, generální ředitel a majitel společnosti AGROSTROJ Pelhřimov

Lubomír Stoklásek
Vítězem regionálního kola prestižní soutěže Podnikatel roku se se stal Lubomír Stoklásek, majitel a generální ředitel společnosti AGROSTROJ Pelhřimov, a.s., která patří mezi nejvýznamnější výrobce zemědělské techniky v České republice. Odborná porota ocenila úspěšné podnikatelské aktivity i angažovanost Lubomíra Stokláska v rámci rozvoje Vysočiny a významné zásluhy v oblasti podpory vzdělávání a péče o zaměstnance.
 

 
 


„Jsem velice hrdý na to, že i přes nelehké začátky jsem s mými spolupracovníky vybudoval firmu, která je dnes největším univerzálním kooperantem v Evropě a nejvýznamnějším výrobcem zemědělských strojů v České republice. Ocenění vnímám jako cestu pro mladé podnikatele, aby byli stejně úspěšní nebo ještě úspěšnější a odhodlanější ve svém úsilí vybudovat firmy, které uspějí v celosvětové konkurenci,“ sdělil své první dojmy vítěz Lubomír Stoklásek ze společnosti AGROSTROJ Pelhřimov, a.s.


„Mezinárodní expanze, investice do rozvoje, finanční výsledky a výdrž – toto jsou hlavní aspekty podnikatelského příběhu Lubomíra Stokláska, kterými oslovil odbornou porotu soutěže EY Podnikatel roku. Musím říci, že konkurence v Kraji Vysočina byla tento rok mimořádně vysoká, sešli se zde velice silní kandidáti. Blahopřeji Lubomíru Stokláskovi k zisku krajského titulu a držím palce do celorepublikového kola, jehož výsledky se dozvíme již za necelé tři týdny, v úterý 27. února večer,“ uvedla Magdalena Souček, vedoucí partnerka EY v České republice a v části regionu střední a jihovýchodní Evropy.

 

„Úspěchy pelhřimovského Agrostroje v čele s Lubomírem Stokláskem jsou výsledkem desítek let tvrdé a cílevědomé práce. Fakt, že společnost staví na vlastním know-how, drží si vysokou kvalitu výrobků, stále je v českých rukách a navíc patří ke klíčovým partnerům podporujícím regionální aktivity včetně těch cílených na budoucí zaměstnance, svědčí o prozíravosti a přirozené odvaze. Umět dát lidem dobrou práci, získat si jejich loajalitu, motivovat je a přitom být nezávislým tahounem české ekonomiky je výzva. Navíc v případě Agrostroje vedeného zkušeným manažerem Lubomírem Stokláskem není úspěch limitován hranicemi,“ říká hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.

 

Jméno držitele titulu EY Podnikatel roku 2017 České republiky bude spolu s vítězi v dalších kategoriích vyhlášeno 27. února 2018 v Praze. Nejvíce kandidátů na celostátní titul má letos hlavní město Praha a Moravskoslezský kraj, následují Zlínský a Jihomoravský kraj. Vítěz z České republiky se zúčastní celosvětového finále, které se uskuteční 13. - 17. června 2018 v Monte Carlu. 


Profil vítěze:

Lubomír Stoklásek, majitel a generální ředitel firmy Agrostroj Pelhřimov, a.s.

 Svou profesní kariéru zahájil Lubomír Stoklásek jako projektový inženýr a postupně získal další bohaté pracovní a řídící zkušenosti v oblastech investic a výroby.  Podnikat začal v roce 1992 a nyní je majitelem pěti firem. Do Agrostroje Pelhřimov, jedné z nejstarších strojírenských firem v Evropě vyrábějící zemědělskou techniku, zásadně vstoupil v roce 1997, kdy vyhrál výběrové řízení na odkup majoritního podílu. Pod jeho vedením prošla společnost restrukturalizací, obrat se znásobil o stovky procent a firma se stala jedním z předních zaměstnavatelů v regionu Vysočina. Agrostroj Pelhřimov je nejvýznamnějším výrobcem zemědělské techniky v ČR a největším univerzálním kooperantem v Evropě. Výrobní program tvoří vlastní finální stroje, nástrojářská výroba, a z více než 90 procent dodávky strojů a montážních celků v rámci kooperací pro významné nadnárodní společnosti jako jsou Claas, John Deere, Krone, DAF, Scania, Volvo a další. V současnosti firma dodává do 36 závodů po celém světě a export činí 98 %. Skupina Agrostroj v současné době zaměstnává okolo 2 600 lidí a v roce 2016 měla obrat 4,62 miliard korun.

 Podle Lubomíra Stokláska jsou kromě know-how klíčoví zaměstnanci. Jak říká, technologie si může koupit každý, kdo má peníze. To nejcennější jsou však kvalitní, technicky vzdělaní lidé, kterých je na trhu stále nedostatek. Proto dává prostor mladým lidem a své zaměstnance si firma vychovává sama. Agrostroj tedy investuje i do zaměstnanců. Ti mají k dispozici třeba firemního lékaře či prodejnu regionálních potravin. Stoklásek pro ně buduje sto nadstandardních bytů, při jejíž výstavbě mu záleží také na kvalitě architektury.

Agrostroj je dnes největší firmou svého druhu v Evropě. Stoklásek vidí úspěch ale i jinde. Jeho podnikatelský odkaz spočívá v celoživotním úsilí na zvýšení prestiže českého strojírenství v zahraničí na úroveň, kterou mělo za První republiky. Skvělé výsledky Agrostroje na celosvětových trzích dokazují, že se Stokláskovi jeho záměr daří.

 

Držitelé titulu EY Podnikatel roku Kraje Vysočina

2015: Rudolf Penn, Moravské kovárny, a.s.

2014: Stanislav Bernard, Rodinný pivovar BERNARD a.s.

2007: Josef Jeleček, TEDOM a.s.


Foto: Hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek a vítěz soutěže Podnikatel roku Lubomír Stoklásek.

Podnikatel roku

  • zpráva převzata od společnosti EY, www.ey.com/CZ

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Podnikatelem roku 2017 Kraje Vysočina se stal Lubomír Stoklásek, generální ředitel a majitel společnosti AGROSTROJ Pelhřimov
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 7.2.2018 / 7.2.2018

Počet návštěv: 1816
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek