Další informace

 
 

Doporučujeme

Naše bannery a ikonky pro vaše stránky:
  • Odkaz na zřizovatele
  • Fond Vysočiny
 
 
 
 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro příspěvkové organizace


 

Podnik podporující zdraví: Krajský úřad obstál, obhájil

Krajský úřad kraje Vysočina obhájil titul Podnik podporující zdraví. Závěry auditu a celkové hodnocení nás posunuly mezi podniky podporující zdraví 2. stupně.
 

 
 

V červnu proběhl v rámci obhajoby titulu podrobný audit zaměřený na kontinuitu již dříve dosažených výsledků v oblasti podpory zdraví na pracovišti, na jejich zlepšování, návaznost na pracovní podmínky a zdravotní stav zaměstnanců. Auditoři ze Státního zdravotního ústavu konstatovali, že během hodnoceného období úřad výrazně prohloubil opatření zaměřená na prevenci a podporu zdraví, plánuje a realizuje opatření k ozdravení pracovního stylu zaměstnanců a dbá na celkovou sociální politiku společnosti zajišťující stabilní pracovní sílu. 

 

"Mezi zcela konkrétní opatření řadíme preventivní bezplatná očkování omezující rizika onemocnění klíšťovou encefalitidou pro kolegy z odborů pracovně se pohybující v otevřeném terénu - v lesích," uvedla Soňa Měrtlová, koordinátorka projektu. Dalším krokem ke zvýšení stupně titulu Podnik podporující zdraví bude například plánování nápravných opatření vztahujících se na zvýšená zdravotní rizika v oblasti nadváhy, nevhodného stravování a stresové zátěže. "Při realizaci konkrétních opatření využijeme výsledky rozsáhlého dotazníkového šetření, které jsme připravili ve spolupráci se závodním lékařem, a kterého se zúčastnili téměř všichni zaměstnanci. V těchto dnech vrcholí vyhodnocování získaných dat," uvedla Eva Janoušková, ředitelka Sekce ekonomiky a podpory Krajského úřadu kraje Vysočina.

 

Aktivity směřující ke zlepšení pracovních podmínek a ke zvýšení fyzické aktivity budou na krajském úřadě pokračovat i v dalších letech. A to jak v rámci zvyšování nabídky fyzických aktivit, tak i zlepšování pracovního prostředí. Ocenění Podnik podporující zdraví je úřadu, podle platných pravidel, propůjčeno na dobu tří let. Fyzicky si zástupci krajského úřadu převezmou ocenění v říjnu. 

Jitka Svatošová, tisková mluvčí
Krajský úřad kraje Vysočina
tel.: 724 650 123
 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Podnik podporující zdraví: Krajský úřad obstál, obhájil
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 12.8.2009 / 12.8.2009

Počet návštěv: 7181
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek