Cesta: Titulní stránka > Informační technologie


 

Poděkování hejtmana Jiřího Běhounka

 

 
 

Vážení spoluobčané,

máme za sebou všichni velice hektické několikatýdenní období, během nějž si celá naše společnost uvědomila, jakou cenu má zdraví. Situaci s ohrožením personálního zajištění akutní zdravotní péče ve všech pěti krajských nemocnicích na Vysočině jste patrně sledovali v médiích a na internetových stránkách.

 

Tento inzertní prostor byl původně plánovitě objednán za účelem podání aktuální informace o mimořádné situaci v krajských nemocnicích a ještě před pár dny jsem byl připraven vás zde informovat o zavřených odděleních a útlumových opatřeních. Jsem za všechny občany kraje Vysočina i za pracovníky ve zdravotnictví velice rád, že tomu tak dnes už není. Lékaři stáhli své výpovědi a ředitelé všech pěti nemocnic kraje deklarovali, že jsou připraveni lékaře po stažení výpovědí vzít zpět. Dnes vás už mohu ujistit, že v březnu bude chod nemocnic na Vysočině plně funkční a personálně zajištěn téměř kompletním týmem kmenových lékařů.

 

Vyhrán byl na obou stranách boj o zachování péče o pacienta na Vysočině. Za všechny občany jsem za tento pozitivní zvrat velmi rád. Přál bych všem, aby se do zdravotnických zařízení vrátil klid, a především aby se začalo pracovat na obnovení důvěry mezi pacientem a lékařem i zdravotnickým personálem navzájem. Po celou dlouhou dobu vyjednávání s lékařskými odbory a na druhé straně s Ministerstvem zdravotnictví jsem se mohl opřít o podporu členů Zastupitelstva kraje Vysočina. Hrozící krize krajského zdravotnictví se nestala ani v jednom okamžiku zdrojem politického pnutí – na rozdíl například od politických představitelů v Praze (centrálních orgánů Vlády ČR).

 

Na tomto místě bych rád poděkoval managementu nemocnic našeho kraje za nadstandardní osobní nasazení při přípravě všech opatření i vedení jednání s lékaři. Oceňuji také patriotismus celé skupiny středního zdravotnického i ostatního nezdravotnického personálu včetně lékařů, kteří výpovědi nepodali. Obrovský kus práce mají za sebou i krizový tým Bezpečnostní rady kraje Vysočina a pracovníci krajského odboru zdravotnictví. A to nesmím zapomenout na neúnavné zpravodaje všech periodik, rádií a televizí. Velké poděkování adresuji vám, občanům kraje Vysočina, kteří jste mně i celému týmu mých kolegů vyjádřili podporu a věřili ve správnost našich rozhodnutí.

 

Závěrem bych vám všem spoluobčanům rád popřál hodně zdraví. To ostatní už přijde samo.

 

MUDr. Jiří Běhounek

hejtman Vysočiny

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 4.3.2011 / 4.3.2011

Počet návštěv: 8774
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek