Cesta: Titulní stránka > Ředitel Krajského úřadu


 

Pod jedním nebem. O cestách a místech na pomezí Česka a Dolního Rakouska

Muzeum Vysočiny Třebíč vydalo ve spolupráci s dolnorakouskou organizací Museumsmanagement Niderösterreich novou publikaci s názvem Pod jedním nebem, která vypráví o zajímavých místech, neobyčejných lidech, krásné krajině a hlavně o muzeích a památkách v česko-rakouských příhraničních regionech.
 

 
 

Publikace ve 24 kapitolách představuje kulturní poklady i krásy krajiny, muzea, vynálezy, archeologická naleziště, regionální festivaly, židovské dědictví i kulinářské tradice tohoto společného regionu. Ukazuje, jak obyvatelé jižní hranice České republiky a Dolního Rakouska dokázali obrátit domnělé nevýhody ve svůj prospěch. Jak zaplavili neúrodné jižní Čechy i region Waldviertel tisíci rybníky a od roku 1350 vytvořili jednu z největších krajin s umělými vodními plochami na světě. Následný chov ryb ve velkém objemu přinesl do oblasti od 15. století bohatství. Jak na východě, kde podloží sestává téměř výhradně z písku, dokázali pod svými městy vyhloubit gigantické sklepní systémy. A jak přeložili tok řeky, aby mohli vytvořit jednu z nejkrásnějších zahrad v Evropě. 


Kniha představuje region, v němž se sice hovoří dvěma jazyky, ale často tu panuje stejné smýšlení. A to rozhodně stojí za bližší poznání. Tato kniha vás zve na objevitelskou cestu po Vysočině, jižních Čechách, jižní Moravě a dolnorakouském Waldviertelu a Weinviertelu. Připravte se na své letní výlety. Vydejte se po známých i neznámých cestách a místech na pomezí Česka a Dolního Rakouska. 


Publikace Pod jedním nebem je k zakoupení v řadě muzeí, galerií a informačních centrech na Vysočině nebo je možné si ji objednat na adrese Muzeum Vysočiny Třebíč, Zámek 1, Třebíč nebo na emailové adrese z.mrnova@muzeumtr.cz. Publikace vyšla i v německé jazykové verzi s názvem Unter einem Himmel. 


interreg

nebe

  • Muzeum Vysočiny Třebíč, p. o.
  • Lenka Novotná, odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz 
 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Pod jedním nebem. O cestách a místech na pomezí Česka a Dolního Rakouska
 

Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 2.7.2020 / 2.7.2020

Počet návštěv: 1182
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek