Cesta: Titulní stránka


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Po památkách Vysočiny s mobilním telefonem

Aplikace geo
Hlavní turistická sezóna se kvapem blíží a příznivci výletů po Vysočině se mají na co těšit. Krajská příspěvková organizace Vysočina Tourism vyvinula dvě mobilní aplikace - Turistického průvodce po Vysočině a Geolokační hru. „Po celé Vysočině najdou turisté celkem 240 tabulek s QR kódy a tzv. NFC čipy odkazujícími ke stažení těchto aplikací, které jim výlety nejen zpříjemní, ale navíc poskytnou řadu zajímavých a praktických informací,“ uvedla radní Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Marie Kružíková.
 

 
 

Smyslem Turistického průvodce je představit a nabídnout návštěvníkům turistické cíle a možnosti trávení volného času na Vysočině. „Aplikace v podstatě plní úlohu turistického průvodce po Vysočině, protože návštěvníkům neustále zprostředkovává praktické informace, které se týkají nejen turistických atraktivit, cílů a tipů na výlet a s tím souvisejících otevíracích dob a kontaktů, ale také například předpovědi počasí nebo možnosti ubytování,“ vysvětluje ředitel Vysočina Tourism Tomáš Čihák.


Návštěvníci v Kraji Vysočina si mohou zahrát i zábavnou geolokační hru, která funguje na principu stále více populárního geokešingu. „Majitelé chytrých telefonů se po instalaci Geohry lokalizují pomocí GPS souřadnic a následně plní virtuální úkoly, které souvisejí s okolím, kde se právě nacházejí. Hráči mají například zjistit, v jakém roce byl položen základní kámen památky nebo kdy přesně se stala vybraná událost. Poté výsledek doplní do GPS souřadnice, která ho přivede k dalšímu místu. Mobilní aplikaci připravila naše příspěvková organizace Vysočina Tourism a jde o další aktivitu, kterou chceme zatraktivnit turistické cíle v regionu a přilákat na Vysočinu další návštěvníky,“ říká radní Marie Kružíková. Zábavná geolokační hra má dva herní okruhy: rozhledny a vyhlídkové věže a židovské památky na Vysočině. Jednotlivé úkoly se podle GPS souřadnic aktivují až na určitém místě, na které aplikace hráče dovede. Hráč se tedy úkol dozví, až když turistický objekt skutečně navštíví. Plnění úkolu kontroluje samotná mobilní aplikace. Hráči pak dostávají body podle úspěšnosti.


Obě aplikace je možné stáhnout ZDARMA ve virtuálních obchodech Appstore a Google Play nebo také z turistického portálu Kraje Vysočina www.region-vysocina.cz.


Ukázka aplikace geo
Aplikace


 
 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 15.4.2016 / 15.4.2016

Počet návštěv: 3207
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Další informace

 
 • Vysočina fandí kultuře
 • ZlatáJeřabina
 • Skutek roku
 • Muzeum4U
 • Fond Vysočiny
 • OPVK
 • Interreg
 • Zdravý kraj
 • CzechPoint
 • Vysočina - regionální produkt
 • ROP Jihovýchod
 • Čistá Vysočina
 

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek