Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina


 

Po dvaceti letech se vrací obor výtahář

výtah
Hotelová škola Světlá a Střední odborná škola řemesel Velké Meziříčí otvírá od nového školního roku nové a trhem práce žádané oborové zaměření výtahář. „O tříletý obor výtahář – elektromechanik pro zařízení a přístroje projevili zájem čtyři žáci. Zařazení tohoto zaměření do nabídky krajské střední školy je výsledkem dlouhodobé spolupráce s velkomeziříčskou společností VÝTAHY, která bude pro studenty zajišťovat odbornou praxi přímo ve svých dílnách,“ informuje Jana Fialová, radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu. Výtaháři naposledy vyšli ze středních škol na Vysočině před více než 20 lety.
 

 
 

„Po absolvování tohoto oboru se mladí lidé uplatní v dělnických profesích v oblasti údržby, oprav, výroby, montáže, servisu a obsluhy výtahů a zdvihacích zařízení, stejně jako v oblasti obchodnětechnické. Po zapracování, v rámci příslušných platných předpisů, mohou získat odpovídající elektrotechnickou kvalifikaci a vykonávat i povolání bez užšího zaměření. Za účelem maximální přípravy pro budoucí povolání budou žáci ve 2. a 3. ročníku absolvovat praxi přímo u spolupracující firmy Výtahy Velké Meziříčí, která v současné  době zaměstnává cca 170 zaměstnanců a do budoucna ji čeká částečná generační obměna,“ říká ředitelka školy Marie Paľovová.

 

Cílem vedení Kraje Vysočina je přizpůsobit oborovou nabídku krajských středních škol nebo její speciální zaměření na konkrétní požadavky trhu práce. Pokud se podaří s regionálními zaměstnavateli najít společné řešení, ochotu ke spolupráci a najdou se kapacity pro výkon odborné praxe studentů přímo ve firmách, přichází očekávaný efekt – připravení absolventi.


  • tisk@kr-vysocina.cz

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Po dvaceti letech se vrací obor výtahář
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 14.6.2017 / 14.6.2017

Počet návštěv: 2199
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek