Cesta: Titulní stránka > Informační technologie


 

Plány krajských silničářů na obměnu vozového parku

sypač
Krajská správa a údržba silnic Vysočiny připravuje zadání veřejné zakázky na koupi nákladní techniky na údržbu komunikací v Kraji Vysočina. „Existuje plán obměnit zastaralý vozový park krajské správy a údržby silnic o 21 nových sypačů včetně výměnných nástaveb. Nahradí nejstarší skupinu sypačů značek Liaz, Škoda 706, Praha a Tatra 815, které silničáři v budoucnu vyřadí z vozového parku,“ uvedl náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast dopravy Libor Joukl.
 

 
 

Nejstarší skupina techniky pro letní i zimní údržbu je stará zhruba 32 let a stáří vozového parku se významným způsobem projevuje v nákladech na opravy techniky. „Za poslední tři roky zaplatila krajská správa za dodané opravy včetně spotřeby náhradních dílů přibližně devět miliónů korun ročně,“ říká Libor Joukl s tím, že pokud bude mít zadávací řízení bezproblémový průběh, nákup by se mohl uskutečnit v červenci příštího roku.

 

Připravovaná veřejná zakázka má řešit nákup devíti vozidel silniční údržby 6x6 včetně nástaveb (třístranné sklápěče, sypače pro posyp chemickým, inertním a kombinovaným materiálem, různé typy radlic, oboustranná zametací a čisticí nástavba), dále 12 vozidel silniční údržby 4x4 včetně nástaveb a také výměnnou nástavbu na výspravu komunikací tryskovou metodou na stávající nosič Iveco.

 

Krajská správa a údržba silnic Vysočiny využívá 154 sypačů, jejich průměrné stáří je vyšší než 14 let. Po realizaci veřejné zakázky a dodání nové techniky se počítá s vyřazením 30 kusů nejstarších vozidel.

 

  • tisk@kr-vysocina.cz

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Plány krajských silničářů na obměnu vozového parku
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 7.6.2016 / 7.6.2016

Počet návštěv: 1701
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek