Cesta: Titulní stránka > Ředitel Krajského úřadu > Aktuální téma


 

Pexeso Evropského regionu Dunaj-Vltava

Pexeso Evropského regionu Dunaj-Vltava
Pod hlavičkou Evropského regionu Dunaj-Vltava (dále jen ERDV) vychází v těchto dnech další z řady propagačních materiálů, který hravou formou přibližuje přírodní krásy a kulturní památky všech sedmi partnerských regionů – Horního a Dolního Rakouska, Kraje Vysočiny, Dolního Bavorska a okresu Altötting, Horního Falce, Plzeňského a Jihočeského kraje. A protože ERDV pamatuje také na děti, připravil pro ně dvojjazyčnou dětskou variantu pexesa, ve které jsou ilustrované motivy doplněny českými a německými názvy.
 

 
 

Jako první si dětské česko-německé pexeso mohou zahrát děti ze třídy Kuřátek z MŠ a SPC Demlova v Jihlavě, pro které není výuka německého jazyka ničím novým. Jde totiž o třídu, ve které probíhá 2 x týdně výuka tohoto jazyka formou her, básniček a písniček a kde se společně celodenně vzdělávají jak česky tak německy mluvící děti. Díky projektu IBSKP, který byl spolufinancován ze zdrojů EU, konkrétně z programu Evropské územní spolupráce Rakousko – Česká republika 2007 - 2013, navázala třída spolupráci s mateřskou školkou v dolnorakouském Japons, se kterou se i po skončení projektu nadále navštěvuje.

 

V rámci podpory jazykového vzdělávání nabízí Evropský region Dunaj-Vltava zdarma oba druhy pexesa a českoněmecký slovník dalším vzdělávacím institucím s výukou němčiny, iniciátorům podobných přeshraničních projektů, knihovnám atd. V případě zájmu lze požádat o oba druhy pexesa a slovníku prostřednictvím přiložených objednávkových formulářů. Nabídka platí do vyčerpání zásob, neplatí po privátní osoby.

 

Ostatní mohou získat pexesa spolu s dalšími propagačními předměty ERDV vyřešením jednoduchého kvízu. Odpovědi na níže uvedené otázky zasílejte na e-mailovou adresu maresova.d@kr-vysocina.cz. Pět nejrychlejších správných odpovědí získává dárkový balíček ERDV.

 

Kvízové otázky:

V jakém roce byl založen Evropský region Dunaj Vltava?

Přiřaďte obrázky k regionu, ze kterého fotografie pochází:

1. Kraj Vysočina

2. Plzeňský kraj

3. Jihočeský kraj

4. Horní Rakousko

5. Dolní Rakousko

6. Dolní Bavorsko

7. Horní Falc

 

     a)

  b)

  c)

  d)

  e)

  f)

  g)

 

Odkazy

 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 1.10.2014 / 1.10.2014 | Zveřejnit od: 1.10.2014

Počet návštěv: 4892
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek