Cesta: Titulní stránka > Nejvyšší ocenění Kraje Vysočina > Osobnosti oceněné skleněnou medailí


 

Petr Zezula

Petr Zezula
Oceněn v roce 2018.
 

 
 

Petr Zezula je lyžař tělem i duší, autoritou a živou pamětí tohoto sportu. Obětoval mu víc než kdokoli jiný a před jeho zásluhami a lyžařským životem se sluší smeknout.

 

Petr Zezula začínal coby člen Spartaku Velké Meziříčí a už tam měl nezastupitelné místo v jeho vedení a práci s mládeží. Po roce 1989 stál u vzniku samostatného ski klubu ve Velkém Meziříčí a zásadním způsobem se podílel a stále podílí na rozvoji sportovního areálu na tamním Fajtově kopci. Byl u všech etap jeho výstavby a zásadním způsobem přispěl k jeho současné podobě. Bez jeho obětavé a nezištné práce by dnes nestál hotel ani další části sportoviště, které budovali členové ski klubu vlastními silami.

Má také obrovský podíl na rozvoji mládežnického lyžování na Vysočině. Je dlouholetým lyžařským instruktorem a za svoji kariéru pomohl v lyžařském výcviku mnoha školám a jednotlivcům. Instruktorská činnost v jeho podání byla vždy velice vstřícná a pro začínající lyžaře inspirativní, čímž v nich vyvolával celoživotní lásku k tomuto nádhernému sportu.

Petr Zezula propaguje sport, především lyžování, coby celoživotní aktivitu pro všechny věkové kategorie a v této činnosti je velice úspěšný. Na lyže postavil zároveň vnoučata i jejich prarodiče.

V celostátních, krajských i místních lyžařských organizacích pracuje již desítky let také jako funkcionář a této práci obětoval spoustu času. V roce 2003 byl spoluzakladatelem Lyžařského poháru Vysočiny – veřejné a náborové soutěže zaměřené na oživení a popularizaci lyžování a oživení činnosti oddílu lyžování. Tato soutěž se postupem času stala masovou záležitostí a účastní se jí každý rok více než tisíc lyžařů z celé republiky.

Pro své kolegy je Petr Zezula velkou autoritou, a to i proto, že prošel všemi sférami lyžařského sportu. Jeho kariéra zahrnuje pozice rekreačního lyžaře, aktivního závodníka, instruktora, trenéra špičkových lyžařů i arbitra a technického delegáta na lyžařských akcích světového formátu.


 
 
Zodpovídá: Mgr. Ondřej Rázl
Vytvořeno / změněno: 16.1.2019 / 16.1.2019

Počet návštěv: 3379
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies