Cesta: Titulní stránka > Nejvyšší ocenění Kraje Vysočina > Osobnosti oceněné skleněnou medailí


 

Petr Ryška

Petr Ryška
Oceněn v roce 2018.
 

 
 

Pro Petra Ryšku je celoživotním posláním pozvednutí jihlavského i celonárodního sportu. Dovedl desítky plavců z Vysočiny do reprezentace a stará se o zázemí sportovců jako funkcionář.


Jihlavský rodák Petr Ryška se plavání věnoval od mládí jako reprezentant ČR, později soustředil svoji pozornost i na další sporty, především horolezectví. Po absolvování fakulty tělesné výchovy se profesně upsal převážně sportu jako trenér a funkcionář.

Dovedl několik desítek plavců z Vysočiny do reprezentace ČR, čtyři roky byl také hlavním trenérem juniorské reprezentace ČR a jedenáct let působil v realizačních týmech plaveckých reprezentací ČR dospělých i juniorů. Ti nejlepší z jeho svěřenců přivezli medaile z mistrovství Evropy či se zúčastnili olympijských her.

Jako funkcionář se zasloužil o rozvoj plavání v Jihlavě a na Vysočině, když zřídil Krajské centrum plavání, a také se přičinil o zřízení sportovní třídy na gymnáziu v Jihlavě. Je zakladatelem a ředitelem každoročních velkých mezinárodních závodů Axis Cup. V minulosti byl vyhlášen nejlepším trenérem Jihlavska i Kraje Vysočina a obdržel také ministerské ocenění za vynikající reprezentaci vlasti a ocenění Kraje Vysočina za přínos pro sport i Cenu města Jihlavy.

Petr Ryška v současnosti předsedá Českému svazu plaveckých sportů a je také členem Výkonného výboru ČOV. Od roku 2017 působí na pozici hlavního trenéra Jihlavského plaveckého klubu AXIS.


 
 
Zodpovídá: Mgr. Ondřej Rázl
Vytvořeno / změněno: 16.1.2019 / 16.1.2019

Počet návštěv: 4217
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies