Cesta: Titulní stránka > Nejvyšší ocenění Kraje Vysočina > Osobnosti oceněné kamennou medailí


 

Petr Nekoranec

Petr Nekoranec
Oceněn v roce 2013
 

 
 

Tenorista Petr Nekoranec je jednou z nejvýraznějších postav nastupující pěvecké generace v České republice. Už v mladém věku stihl dosáhnout jako operní zpěvák řady významných ocenění a na pódiích se objevuje i po boku italského tenoristy Antonio Carangela.

Petr Nekoranec začal ve svých dvanácti letech navštěvovat ZUŠ Polná jako žák sólového zpěvu. Od té doby začal pravidelně vystupovat s Polenským bigbandem, zpíval na akcích ZUŠ a při různých příležitostech a událostech ve městě. Nejprve zpíval pop, jazz, swing a docela vážně uvažoval o angažmá v muzikálech. V osmnácti letech se poprvé seznámil s operou. Při představení Verdiho La traviaty v Národním divadle mu už během předehry bylo jasné, čemu se chce nadále věnovat. Po absolvování střední pedagogické školy začal studovat na Konzervatoři Pardubice obor klasický zpěv u Jarmily Chaloupkové a zároveň pravidelně a úspěšně reprezentuje Kraj Vysočina v Česku i v zahraničí, čímž navázal na své pěvecké úspěchy z předchozích let.

V roce 2012 byl Petr Nekoranec oceněn na celé řadě soutěží, z 9. ročníku Pěvecké soutěže Olomouc si odvezl titul absolutního vítěze a laureáta festivalu, v Mezinárodní pěvecké soutěži Antonína Dvořáka v Karlových Varech získal 1. cenu v kategorii Píseň a 2. cenu v kategorii Junior. V roli Vaška se podílel na provedení Smetanovy Prodané nevěsty se souborem Dětská opera Praha na Nové scéně pražského Národního divadla pod taktovkou Jana Chalupeckého, v Itálii zpíval tenorové sólo v Mozartově Requiem s Coro Filarmonico Veneto a Orchestra Regionale Filarmonia Veneta (dirigent Marco Titotto) a tenorové sólo v Mozartově Korunovační mši pod vedením Františka Šterbáka. V roce 2013 ztvárnil roli Lindora v Rossiniho Italce v Alžíru na scéně Teatro nuovo di Torino v Itálii.

V současné době intenzivně spolupracuje s renomovaným italským operním tenoristou a pedagogem Antoniem Carangelem.

 
 
Zodpovídá: admin
Vytvořeno / změněno: 21.1.2014 / 21.1.2014

Počet návštěv: 31065
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies