Cesta: Titulní stránka > Servis pro podnikatele


 

Petr Krčál: Senioři se do opraveného domova ve Ždírci nastěhují v květnu

Petr Krčál: Senioři se do opraveného domova ve Ždírci nastěhují v květnu
Finišuje první etapa rekonstrukce Domova důchodců ve Ždírci u Jihlavy. Od podzimu roku 2010 prochází celé krajské sociální zařízení kompletní modernizací a zásadními stavebními úpravami. „Hlavním důvodem opravy byl nevyhovující technický stav nemovitosti a z toho plynoucí případná hrozba snížení kvality poskytované péče. Celkové náklady se pohybují na hranici 49 miliónů korun. Čtvrtina nákladů na akci, tedy 12 milionů korun, jde za Krajem Vysočina. Zbývající částku hradí dotace ze státního rozpočtu,“ sdělil Petr Krčál, radní Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí. Stěhování klientů do nových prostor je naplánováno v termínech 21. až 22. května 2012.
 

 
 

Přes rok a půl se budovaly ve ždíreckém zařízení nové pokoje, které poskytnou budoucím klientům více soukromí a pohodlí. Součástí každého pokoje je bezbariérové sociální zázemí. „Před generální opravou nabízel domov všem klientům čtyři koupelny a šest společných toalet,“ přiblížil radní Petr Krčál.

 

Necelý jeden měsíc dělí seniory k návratu z přechodného ubytování umístěného v areálu Nemocnice Havlíčkův Brod do nově zrekonstruovaných prostor Domova ve Ždírci. Do zařízení se prozatím může vrátit 54 klientů. „Budeme usilovat o to, aby stěhování bylo pro naše seniory co nejméně náročné a proběhlo v klidu a pohodě,“ uvedla Martina Matějková, ředitelka DD Ždírec. V praxi to znamená, že volba návratu resp. stěhování čeká pouze na ty klienty, kteří si to budou přát a budou se na další změnu cítit. Pro zbylé seniory je už od loňského podzimu v areálu ždírského domova ve výstavbě druhý třípatrový pavilon s kapacitou 60 lůžek za 67 milionů korun. „Ve druhé budově, která se spojí s hlavní budovou propojovací chodbou, budou umístěni klienti s alzeimerovou chorobou,“ upřesnil zaměření další investice Petr Krčál s tím, že konečná celková kapacita domova by se měla pohybovat okolo 114 lůžek.

 

S novou tváří přijde také nový název krajského domova pro seniory – Nový domov Ždírec. Celkové náklady na dokončenou rekonstrukci a novostavbu jsou předpokládány na 116 milionů korun. „Díky výstavbě nové budovy došlo také k opuštění detašovaného pracoviště Domova Ždírec v Dobroníně, kde byly podmínky více než nevyhovující,“ uzavřel radní Petr Krčál.

 

Zpět v nových prostorách uvítají své spoluobčany také obyvatelé Ždírce v čele se starostou Bohuslavem Fialou. Společné setkání je připraveno na 24. května 2012 od 14 hodin.

 

 
 
Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 17.4.2012 / 17.4.2012

Počet návštěv: 8869
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek