Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - předseda výboru pro rozvoj strategických projektů, životní prostředí a MA 21


 

Pětihvězdičkový Domov pro seniory v Náměšti nad Oslavou

Pětihvězdičkový Domov pro seniory v Náměšti nad Oslavou
Domov pro seniory v Náměšti nad Oslavou získal ocenění Značky kvality. Obdržel pět hvězd z pěti možných. „Není lepšího výsledku, přičemž také není lepšího hodnocení. O to víc mě toto ocenění těší,“ říká Petr Krčál, radní Kraje Vysočina pro sociální oblast. Domov zabodoval ve všech sledovaných kritériích a stal se čtvrtým zařízením v Kraji Vysočina, které získalo toto ocenění. Zdobí již domovy pro seniory ve Velkém Meziříčí, v Havlíčkově Brodě a na Mitrově.
 

 
 

Značku kvality v sociálních službách uděluje Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR. „Značka kvality poskytuje seniorům, ale také jejich rodinným příslušníkům jednoznačnou informaci o tom, jakou kvalitu mohou od života v daném domově očekávat,“ vysvětluje Jiří Horecký, prezident Asociace poskytovatelů sociálních služeb.

 

Kvalita je v domovech posuzována na základě pěti základních kritérií. Jde o kvalitu ubytování, stravování, využití volného času, přístup k uživatelům a v neposlední řadě úroveň péče. Pozornosti certifikátorů, kteří rozhodují o počtu hvězd, však neujdou ani maličkosti. V případě náměšťského domova to byla knihovna dostupná všem, kterou v hodnocení vyzdvihli.  „Po celé budově jsou rozmístěny skříňky s knihami, kde si klienti i jejich příbuzní mohou knihy půjčovat bez omezení,“ přibližuje Věra Bařinová, ředitelka Domova pro seniory v Náměšti nad Oslavou.

 

Náměšťský domov byl dostaven v roce 2000. Kapacita zařízení je 92 lůžek. Domov má 84 pokojů, z toho je 76 jednolůžkových a 8 dvoulůžkových s vlastním sociálním zařízením. Součástí budovy je velká terasa s parkovou úpravou, která nabízí možnosti k posezení. Přímo v budově mohou klienti využívat služby kadeřnictví, pedikúry, kavárnu a středisko rehabilitační péče.

 

 

 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 29.10.2013 / 29.10.2013

Počet návštěv: 12281
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek