Cesta: Titulní stránka > Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu


 

Pět let s portálem Kulturní a přírodní dědictví Kraje Vysočina

Brožury
Už pátým rokem mohou uživatelé internetu, cestovatelé, badatelé, historici, ale i studenti získávat užitečné informace z internetového portálu Přírodního a kulturního dědictví Kraje Vysočina. „Cílem vytvoření ucelené prezentace regionálního kulturního i přírodního dědictví bylo za pomoci evropské dotace na jednom místě představit na vedle věcí známých i neprávem opomíjené a poukázat v souhrnu na obrovský kulturní a historický potenciál Vysočiny,“ říká vedoucí odboru kultury, památkové péče a cestovního ruchu Kraje Vysočina Ladislav Seidl. V současné době nabízí speciální web téměř tři tisíce položek a číslo roste.
 

 
 

Portál kulturního a přírodního dědictví Kraje Vysočina je přehledně členěn do několika kategorií. V základní nabídce může veřejnost hledat v sekci příroda, kultura nebo regiony. Mezi nejčastěji  navštěvované patří rozhledny a vyhlídková místa, technické památky, přírodní zajímavosti a unikáty. Nejširší nabídku informací nabízí sekce církevních památek a památek sepulkrálních, sochařských včetně drobné architektury. Webové stránky každého objektu jsou opatřeny srozumitelnými názvy, fotografiemi a také ověřeným textem včetně doplňujících informací o lokaci, zpřístupnění, bezbariérovosti nebo způsobu ochrany. Databáze objektů je průběžně doplňována o nová fakta – nově otevřená muzea, obnovené památky, nově prohlašované přírodní lokality. „Web chápeme jako bohatý zdroj fotografické dokumentace, momentálně je důležitým podkladem pro přípravu nové publikace Kraje Vysočina s názvem Příroda a krajina. Nově se v nabídce objevila také kategorie Živá kultura, v této části se můžou prezentovat instituce i jednotlivci působící v oblasti kultury, například oživující umělecká řemesla, tanec, folklor,“ připomíná Jana Zadražilová z krajského odboru kultury, památkové péče a cestovního ruchu.

 

Výstupem projektu podpořeného Evropskou unií byly také soubory tištěných brožur v českém, německém a anglickém jazyce. Veřejnost mohla vybírat z edice tematicky zaměřené na různé druhy památek, slohově orientovanou řadu nebo využít sérii informačních materiálů přibližující jednotlivé turistické regiony. K dispozici byly také trhací mapy turistických regionů.

 

Více informací k dispozici na www.dedictvivysociny.cz.


LogaDědictví
 
 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 11.11.2016 / 11.11.2016

Počet návštěv: 2890
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu, 20/22, Rue du Commerce, 1000 Brusel Ixelles, Belgie, e-mail: info@vysocina.eu
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek