Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina


 

Peníze z EU na kanalizace a čistírny odpadních vod

OP ZP
Ministerstvo životního prostředí vyhlásilo prostřednictvím Státního fondu životního prostředí České republiky 39. výzvu pro podávání žádostí o poskytnutí podpory v rámci Operačního programu Životní prostředí. Tato výzva je zaměřena na snížení znečištění z komunálních zdrojů tj. na výstavby, rekonstrukce a dostavby stokových systémů sloužících veřejné potřebě a na výstavby, rekonstrukce a intenzifikace centrálních čistíren odpadních vod.
 

 
 

Žádosti jsou přijímány od 9. července do 9. srpna 2012 na krajských pracovištích Státního fondu životního prostředí ČR. Výzva se vztahuje na individuální projekty s celkovými náklady do 50 milionů EUR včetně DPH. Alokace finančních prostředků na schválené projekty je vyhlášena ve výši tři miliardy korun.

 

Projekty budou podporovány v aglomeracích velikosti nad i pod 2000 ekvivalentních obyvatel. Aglomerace velikosti pod 2000 ekvivalentních obyvatel se ale musí nacházet v územích vyžadujících zvláštní ochranu, kterými jsou národní parky a chráněné krajinné oblasti včetně jejich ochranných pásem, lokality soustavy Natura 2000, ochranná pásma vodních zdrojů, ochranná pásma přírodních léčivých zdrojů a zdrojů přírodních minerálních vod, chráněné oblasti přirozené akumulace vod a v povodí vodního díla Nové Mlýny tj. východní část území Kraje Vysočina v povodí řek Dyje, Jihlava, Oslava a Svratka.

 

„V Operačním programu Životní prostředí se pravděpodobně jedná o poslední výzvu na řešení vodohospodářské infrastruktury, proto je třeba ji maximálně využít“, uvedl Josef Matějek, radní Kraje Vysočina pro oblast zemědělství, lesního a vodního hospodářství.

Více informací včetně potřebných dokumentů naleznete na internetových stránkách www.opzp.cz nebo www.sfzp.cz .

 

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Peníze z EU na kanalizace a čistírny odpadních vod
 

Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 9.7.2012 / 9.7.2012

Počet návštěv: 6797
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek