Další informace

 
 

Doporučujeme

Naše bannery a ikonky pro vaše stránky:
  • Odkaz na zřizovatele
  • Fond Vysočiny
 
 
 
 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro příspěvkové organizace


 

Pelhřimov: Nové špičkové výzkumné a vývojové pracoviště na Vysočině

V Pelhřimově v těchto dnech začala stavba nového Centra výzkumu a vývoje společnosti CONTEG. Slavnostní položení základního kamene se uskutečnilo 26. května 2011 za přítomnosti Jany Fischerové, poslankyně PČR a členky Zastupitelstva kraje Vysočina. „Velmi mne těší, že investice ve výši téměř 100 mil. korun bude realizována právě na Vysočině v pelhřimovské průmyslové zóně. Ještě větší radost mám z toho, že v našem kraji vzniká ve střední a východní Evropě ojedinělé odborné pracoviště, zaměřené právě na výzkum technologií a inovaci postupů v oblasti konstrukce, designu a výstavby datových center a na vývoj jeho jednotlivých částí, s cílem snižování energetické náročnosti,“ řekla Jana Fischerová.
 

 
 

Centrum výzkumu a vývoje bude zaměřeno na snižování spotřeby energie v datových centrech. "Se zdražením energie to bude ještě důležitější nákladová položka. Je rozumné se o tom bavit," řekl Petr Pavlinec, vedoucí krajského odboru informatiky, který se svým týmem provozuje na půdě krajského úřadu dvě unikátní datová centra a v plánu je výstavba dalšího.

 

K výzkumu a vývoji společnost CONTEG přizvala rovněž přední pracoviště vysokých škol, zejména ČVUT. Společnost chce podporovat výjimečné studenty těchto institucí a podílet se na jejich dalším rozvoji, neboť si je vědoma, že vytvoření široké základny odborníků je důležitým předpokladem pro úspěšný vývoj na vysoce konkurenčním světovém trhu.

 

Firma Conteg byla založena v roce 1998 a v současné době dává na Vysočině práci cca 280 zaměstnancům zejména z Pelhřimovska a Humpolecka. Stále se rozšiřující portfolium výrobků společnosti lze nalézt v 50 zemích světa, celkem 90% produkce jde na export. Současnou investici za 100 milionů korun zaplatí přibližně z poloviny evropské fondy.

 

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 28.5.2011 / 28.5.2011

Počet návštěv: 19432
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek