Cesta: Titulní stránka > Servis pro obce > Metodická pomoc obcím > Tajemnící obecních úřadů


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku

Související témata

 
 
 

Pavilon urgentní a intenzivní péče získal ocenění Nejlepší investice

PUIP Nemocnice Jihlava
Pavilon urgentní a intenzivní péče krajské Nemocnice Jihlava získal tento týden prestižní ocenění TOP INVEST 2012. Cenu uděluje Svaz podnikatelů ve stavebnictví ČR, Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR, Ministerstvo pro místní rozvoj ČR a Veletrhy Brno, a.s. za nejlepší investiční záměr v České republice v roce 2012. „Je to pro nás další signál a odborné osvědčení skutečnosti dobré ekonomické návratnosti investice, která má navíc obrovský společenský význam a znamená obohacení pro region,“ uvedl Vladimír Novotný, náměstek hejtmana Kraje Vysočina, který cenu přebíral.
 

 
 

Projekt Pavilon urgentní a intenzivní péče Nemocnice Jihlava realizoval Kraj Vysočina v letech 2010 – 2012. Celkové náklady na novou budovu přesáhly 400 miliónů korun, dílčí část pokryje dotace z Regionálního operačního programu Jihovýchod ve výši 132 milionů korun.  PUIP představuje zvýšení úrovně infrastruktury v oblasti intenzivní péče, péče o pacienty s přenosnými chorobami a vybudování urgentního příjmu na jednom místě v Nemocnici Jihlava. Díky výstavbě nového pavilonu byl také vyřešen již nevyhovující stav původního infekčního pavilonu Nemocnice Jihlava. Aby mohlo být v nemocnici infekční oddělení zachováno, byla nutná jeho modernizace. Vybudováním nového pavilonu se podařilo koncentrovat akutní a intenzivní péči do jednoho místa a zvýšit tak komfort a bezpečnost pacientů i zaměstnanců.

 

„Nový pavilon nevyrostl sám od sebe. Jsou za ním stovky hodin práce lidí, kteří pomáhali s projekty, studiemi, koordinací, se stavbou a projektováním, obrovské dík patří všem, kteří administrovali žádosti o evropské dotace a dotáhli tak projekt do zdárného konce. Všechna následná ocenění jsou už třešničkou na dortu,“ připomíná Vladimír Novotný.

 

Soutěž TOP INVEST vyhlašuje každoročně Svaz podnikatelů ve stavebnictví v ČR. Jedná se o soutěž o nejlepší investiční záměr uplynulého roku. Zúčastnit se ho mohly všechny stavby, jejichž přínosem je buď dobrá ekonomická návratnost investice, nebo společenský význam a obohacení kulturního, sportovního či společenského postavení města či regionu. Vypisovatelé soutěže jsou Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR, Ministerstvo pro místní rozvoj ČR, Svaz podnikatelů ve stavebnictví v ČR a Veletrhy Brno, a.s.

 

 

  • Iveta Fryšová, oddělení regionálního rozvoje
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: tisk@kr-vysocina.cz

 

 

Odkazy

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Pavilon urgentní a intenzivní péče získal ocenění Nejlepší investice
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 25.4.2013 / 25.4.2013

Počet návštěv: 12536
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek