Cesta: Titulní stránka > Kultura a památky > Památky > Památkový fond

Pavilon urgentní a intenzivní péče získal ocenění Nejlepší investice

PUIP Nemocnice Jihlava
Pavilon urgentní a intenzivní péče krajské Nemocnice Jihlava získal tento týden prestižní ocenění TOP INVEST 2012. Cenu uděluje Svaz podnikatelů ve stavebnictví ČR, Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR, Ministerstvo pro místní rozvoj ČR a Veletrhy Brno, a.s. za nejlepší investiční záměr v České republice v roce 2012. „Je to pro nás další signál a odborné osvědčení skutečnosti dobré ekonomické návratnosti investice, která má navíc obrovský společenský význam a znamená obohacení pro region,“ uvedl Vladimír Novotný, náměstek hejtmana Kraje Vysočina, který cenu přebíral.

Projekt Pavilon urgentní a intenzivní péče Nemocnice Jihlava realizoval Kraj Vysočina v letech 2010 – 2012. Celkové náklady na novou budovu přesáhly 400 miliónů korun, dílčí část pokryje dotace z Regionálního operačního programu Jihovýchod ve výši 132 milionů korun.  PUIP představuje zvýšení úrovně infrastruktury v oblasti intenzivní péče, péče o pacienty s přenosnými chorobami a vybudování urgentního příjmu na jednom místě v Nemocnici Jihlava. Díky výstavbě nového pavilonu byl také vyřešen již nevyhovující stav původního infekčního pavilonu Nemocnice Jihlava. Aby mohlo být v nemocnici infekční oddělení zachováno, byla nutná jeho modernizace. Vybudováním nového pavilonu se podařilo koncentrovat akutní a intenzivní péči do jednoho místa a zvýšit tak komfort a bezpečnost pacientů i zaměstnanců.

„Nový pavilon nevyrostl sám od sebe. Jsou za ním stovky hodin práce lidí, kteří pomáhali s projekty, studiemi, koordinací, se stavbou a projektováním, obrovské dík patří všem, kteří administrovali žádosti o evropské dotace a dotáhli tak projekt do zdárného konce. Všechna následná ocenění jsou už třešničkou na dortu,“ připomíná Vladimír Novotný.

Soutěž TOP INVEST vyhlašuje každoročně Svaz podnikatelů ve stavebnictví v ČR. Jedná se o soutěž o nejlepší investiční záměr uplynulého roku. Zúčastnit se ho mohly všechny stavby, jejichž přínosem je buď dobrá ekonomická návratnost investice, nebo společenský význam a obohacení kulturního, sportovního či společenského postavení města či regionu. Vypisovatelé soutěže jsou Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR, Ministerstvo pro místní rozvoj ČR, Svaz podnikatelů ve stavebnictví v ČR a Veletrhy Brno, a.s.

• Iveta Fryšová, oddělení regionálního rozvoje
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: tisk@kr-vysocina.cz

• Pavilon urgentní a intenzivní péče získal ocenění Nejlepší investice

Vytvořeno / změněno: 25.4.2013 / 25.4.2013

pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku