Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 
 

Pavilon urgentní a intenzivní péče Nemocnice Jihlava je Stavbou Vysočiny 2012

Pavilon urgentní a intenzivní péče Nemocnice Jihlava je Stavbou Vysočiny 2012
Jedna z největších investičních akcí Kraje Vysočina roku 2012 – novostavba Pavilonu urgentní a intenzivní péče Nemocnice Jihlava získala titul Stavba Vysočiny 2012. Patří jí také Cena časopisu Stavebnictví. Čestným uznáním porota ocenila rekonstrukci Domova důchodců Ždírec. V letošním ročníku soutěže Stavba Vysočiny figurovalo pět investorských počinů Kraje Vysočina.
 

 
 

„Za dalšími z odborných ocenění, které jihlavský pavilon urgentní a intenzivní péče získal, je obrovský kus práce a profesionální přístup dodavatelů – dík za to patří konkrétně společnostem PSJ a.s. Jihlava, Skanska a.s. Praha a dalším subdodavatelům. Originálně jednoduchý, ale funkční objekt splňuje veškeré potřeby zázemí pro logistiku medicinských oborů,“ uvedl Libor Joukl, náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast majetku při přebírání ceny.

 

Cenu hejtmana Kraje Vysočina v soutěži Stavba Vysočiny získalo město Bystřice nad Pernštejnem za zpřístupnění zříceniny hradu Zubštejna pro turisty. „V tomto případě Kraj Vysočina prostřednictvím ceny hejtmana ocenil především snahu města Bystřice nad Pernštejnem rozšířit a zkvalitnit nabídku atraktivních turistických cílů, oceňujeme také dobrý úmysl a hlavně odvahu rvát se o cenu a uznání v konkurenci obrovských stavebních akcí,“ uvedl při slavnostním ceremoniálu Vladimír Novotný, náměstek hejtmana.

 

Pavilon urgentní a intenzivní péče Nemocnice Jihlava

Moderní pavilon za více než 400 miliónů korun je aktuálně nastaven na kapacitu 80 lůžek, čtyřicet pro intenzivní péči oborů a všechny JIP nemocnice, kromě chirurgické a ARO, které jsou ale v prostorách bezprostředně navazujících. Tím se nemocnici podaří soustředit tuto náročnou péči do jednoho prostoru. Do budovy se také kompletně přesunuto infekční oddělení, nově i s čtyřlůžkovou JIP. Pavilon je spojen krytou příjezdovou plochou s heliportem zdravotnické záchranné služby. Díky propojení celé infrastruktury odpadla praxe, kdy pacienti museli být při cestě z vrtulníku do blízké nemocnice ještě jednou přeloženi do sanitky. Objekt je komunikačně napojen na hlavní chodbu ve třech podlažích a navíc samostatným mostem propojen s oddělením ARO. V podzemí je umístěna nová trafostanice, náhradní zdroj, strojovny medicinálních plynů, technické a šatnové zázemí. Naopak kotelna a vzduchotechnika byly situovány těsně nad střechu. Budova jihlavské Emergency je charakteristická vysunutým schodištěm a nekonečnou prosklenou západní fasádou, která zároveň poslouží jako hluková clona vrtulníkového prostoru. Investorem stavby Pavilonu urgentní a intenzivní péče byl Kraj Vysočina, který na tuto akci získal dotaci z Regionálního operačního programu Jihovýchod.

 

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Pavilon urgentní a intenzivní péče Nemocnice Jihlava je Stavbou Vysočiny 2012
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 13.6.2013 / 13.6.2013

Počet návštěv: 6828
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek