Cesta: Titulní stránka > Vladimír Novotný - 2. náměstek hejtmana


 

Pavilon krajské průmyslovky v Třebíči je Stavbou roku Kraje Vysočina 2018

Pavilon krajské průmyslovky v Třebíči je Stavbou roku Kraje Vysočina 2018
Slavnostní vyhlášení sedmnáctého ročníku soutěže Stavba roku Kraje Vysočiny se konalo 10. června 2019 v multifunkčním sále Gymnázia, SOŠ a VOŠ Ledeč nad Sázavou. Stavbou roku se rozhodnutím poroty stala výstavba pavilonu B Střední průmyslové školy Třebíč, jejímž investorem byl Kraj Vysočina. Porota ocenila zdařilou urbanistickou rezonanci se stávajícím areálem školy, kvalitní dispozice a provedení stavby, která umožnila škole fungovat bez nutnosti detašovaného pracoviště na jedné adrese. Další z krajských staveb, tentokrát dopravní stavba II/150 Pavlíkov – Leštinka získala čestné uznání za komfortní provedení a optimální začlenění do krajiny.
 

 
 

„Na modernizaci tahu Pavlíkov – Leštinka jsme měli možnost čerpat evropskou dotaci, na úhradu 76 miliónů korun, jsme tak nebyli úplně sami. 1,5 km nová komunikace nahradila starou komunikaci, která už nevyhovovala technicky. Došlo k zásadnímu zdokonalení a urychlení spojení mezi Světlou nad Sázavou a Ledčí nad Sázavou. Respektuje zájmy dopravní, ale i zájmy ochrany životního prostředí a bezpečnosti. Silnice byla narovnána a v současné době patří k chloubám krajských dopravních počinů,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.

 

Do přehlídky stavebních realizací, kterou pravidelně pořádá Spolek Stavba Vysočiny ve spolupráci se Svazem podnikatelů ve stavebnictví, Českou komorou autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě a Krajem Vysočina, jehož hejtman Jiří Běhounek, měl nad soutěží záštitu, se přihlásilo šestnáct novostaveb a rekonstrukcí.

 

ODBORNÁ OCENĚNÍ

Kategorie: NOVOSTAVBY BUDOV

 

Výstavba pavilonu B Střední průmyslové školy Třebíč

titul STAVBA ROKU KRAJE VYSOČINA 2018

za zdařilou urbanistickou rezonanci s areálem školy, kvalitní dispozice a provedení stavby.

 

Mateřská škola Sedlejov

Čestné uznání

za příznivé hmotové a materiálové začlenění do struktury obce.

 

Nové sídlo společnosti ADOZ Bystřice nad Pernštejnem

Čestné uznání

za přehledné dispoziční, provozní uspořádání a přívětivé pracovní prostředí.

 

Kategorie: REKONSTRUKCE OBČANSKÝCH A BYTOVÝCH STAVEB

 

Obnovení provozu pivovaru v Kamenici nad Lipou

titul STAVBA ROKU KRAJE VYSOČINA 2018 

za revitalizaci stávajícího rozsáhlého komplexu s potenciálem společenského oživení centra města.

 

Rekonstrukce a přístavba kulturního domu Okříšky

Čestné uznání

za minimalistické řešení budovy s maximálními společensko-kulturními možnostmi.

 

Adaptace objektu bývalé VZP č.p. 16 pro potřeby ZUŠ Jana Štursy v Novém Městě na Moravě

Čestné uznání

za promyšlenou změnu stavby a účelné zhodnocení původního objektu. 

 

Kategorie: DOPRAVNÍ STAVBY A VEŘEJNÁ PROSTRANSTVÍ

 

Rekonstrukce Smetanova náměstí v Havlíčkově Brodě – 2. etapa

titul STAVBA ROKU KRAJE VYSOČINA 2018 

za vhodné místo pro život, uplatnění zeleně a vodních prvků.

 

Pelhřimov, okružní křižovatka Tř. Legií x Pod Kalvárií

Čestné uznání

za efektivní řešení významného městského dopravního uzlu.

 

II/150 Pavlíkov – Leštinka

Čestné uznání

za komfortní provedení a optimální začlenění do krajiny.

 

INDIVIDUÁLNÍ OCENĚNÍ

Nejvíce sympatií u veřejnosti, která hlasovala pomocí sms zpráv získal Bytový dům Řečice č.5 a proto se tato rekonstrukce bude pyšnit titulem Cena veřejnosti – Stavba roku Kraje Vysočina 2018.

Cenu hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka, obdržela Hasičská zbrojnice a Obecní úřad Martinice.

Cena České komory autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě putuje do Nového sídla společnosti ADOZ Bystřice nad Pernštejnem

Cena Svazu podnikatelů ve stavebnictví náleží Mateřské škole Sedlejov.

 

Součástí galavečera bylo vyhlášení dvou doprovodných soutěží, kde byla patronkou Jana Fialová, radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu.  

 

  • Stavba Vysočiny – Studentský projekt 2018

Od června loňského roku pracovali studenti na řešení Polyfunkčního domu (Geisereiterovy vily) v Ledči nad Sázavou. Odbornou porotu zaujalo nejvíce řešení od Michaely Boháčkové, Střední průmyslová škola stavební Havlíčkův Brod. Na místě druhém se umístila Eva Floriánová a třetí místo obsadila Aneta Nováčková, obě ze Střední školy stavební Třebíč.

Odměny pro soutěžící připravil Kraj Vysočina, akciová společnost Pragoprojekt a Město Ledeč nad Sázavou. „Míša evidentně nebyla pouze mojí favoritkou. Její práce ideálně skloubila funkčnost, originalitu a maximální prospěch pro danou lokalitu. Jako jedna z mála se pustila do přestavby současného objektu vily, na rozdíl od ostatních, kteří by dům zbourali a na jeho místě postavili nový objekt. Míšina Chlebotéka nepostrádala nápad a důvtip,“ uvedla Jana Fialová, radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu, která byla členkou poroty Studentského projektu.

           

  • Stavba Vysočiny – Učeň roku 2018

Vysočinské školy nominují žáky, kteří významně uspěli na dovednostní soutěži v rámci oborů, které jsou součástí stavební výstavby/rekonstrukce nebo úpravy interiéru/exteriéru. Z nominovaných následně odborná komise vybere dva žáky, kteří vedle titulu Učeň roku obdrží věcné dary od Kraje Vysočina a značky pracovních oděvů Snickers. Letošními oceněnými jsou:

Petr Havlík, obor klempíř – stavební výroba, Střední škola stavební Jihlava, který letos vyhrál oborové Mistrovství ČR konané na stavebním veletrhu v Brně 
Matouš Adamec, obor zedník, Střední průmyslová škola stavební Havlíčkův Brod, který byl na podzim loňského roku jako žák 2. ročníku nejlepším českým zedníkem v soutěži SUSO a teď na jaře vyhrál ve stejné soutěži regionální kolo a nominoval se do zářijového finále s titulem „Hvězda postupového kola“.

 

Generálním partnerem soutěže Stavba roku Kraje Vysočina je společnost Rieder beton. Hlavním partnerem byly firmy PKS okna a Českomoravský štěrk.


FOTO: Stavba Kraje Vysočina 2018 - Výstavba pavilonu B Střední průmyslové školy Třebíč

B SPŠ T

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 10.6.2019 / 10.6.2019 | Zveřejnit od: 10.6.2019

Počet návštěv: 3818
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek