Cesta: Titulní stránka > Kultura a památky > Kultura > Tradiční lidová kultura


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Partnerství se Zakarpatím má další rozměr

Partnerství se Zakarpatím má další rozměr
Čtveřice expertů z partnerského regionu Zakarpatská oblast Ukrajiny ve dnech 28. – 30. května 2015 čerpali zkušenosti z fungování integrovaného záchranného systému v Kraji Vysočina. Návštěva byla součástí projektu HelpTeamUkraine, podpořeného v rámci programu START Danube Region Project Fund. „Cílem našeho společného projektu je vyměnit si zkušenosti a předat dobrou praxi z práce záchranných jednotek, které musejí být schopny efektivně reagovat na krizové situace a katastrofy vyvolané přírodou i člověkem,“ přiblížil myšlenku tohoto typu spolupráce Martin Hyský.
 

 
 

Zástupci Zakarpatské agentury pro investice, inovace a rozvoj, města Mukačeva a města Lvova se v průběhu třídenní návštěvy seznamovali se systémem vzájemné spolupráce a koordinace profesionálních a dobrovolných záchranářů, především v oblasti požární ochrany. Získané poznatky přispějí ke zlepšení fungování sítě záchranných jednotek na Ukrajině a pomohou v Zakarpatí vybudovat nové výcvikové středisko pro dobrovolné záchranáře.


Program odstartoval slavnostním přijetím delegace náměstkem hejtmana Kraje Vysočina Vladimírem Novotným a radním pro oblast regionálního rozvoje, Martinem Hyským. V doprovodu Jana Slámečky, starosty Krajského sdružení dobrovolných hasičů Kraje Vysočina, se hosté po návštěvě Krajského operačního střediska Hasičského záchranného sboru zúčastnili cvičení všech složek IZS v Havlíčkově Brodě, jehož námětem byla hromadné havárie na železničním přejezdu. Na Žďársku si pak prohlédli hasičské zbrojnice a techniku dobrovolných i profesionální hasičů. Poslední den návštěvy byl ve znamení okresní soutěže mladých hasičů od 6 do 15 let na cvičišti v Hamrech nad Sázavou.


Kraj Vysočina už osmým rokem spolupracuje s partnerským regionem Zakarpatská oblast Ukrajiny. Spolupráce byla zahájena v roce 2007. Partnerství s tímto východním regionem je založeno na rozvíjení vzájemných kontaktů a spolupráci mezi Zakarpatskou oblastí a Krajem Vysočina formou jednorázových i dlouhodobých projektů a aktivit. Ty se soustředí na hospodářský rozvoj a růst, školství a odborné vzdělávání, vědecko-technickou spolupráci ochranu životního prostředí, kulturního a přírodního dědictví, na zemědělství, cestovní ruch, rozvoj venkova a měst, využívání strukturálních fondů, kulturní, společenský a sportovní život; spolupráci mezi úřady a institucemi, zemědělství. Na financování společných projektů se podílí oba partnerské regiony rovným dílem. V roce 2015 bude společně realizováno celkem 29 projektů.

 

 • Kateřina Svobodová, odbor sekretariátu hejtmana
  Krajský úřad Kraje Vysočina
  tel.: 564 602 152, e-mail: svobodova.k@kr-vysocina.cz

 • Lenka Matoušková, odbor regionálního rozvoje
  Krajský úřad Kraje Vysočina
  tel.: 564 602 549, e-mail: matouskova.l@kr-vysocina.cz
Danube

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
 • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
 • Partnerství se Zakarpatím má další rozměr
 

Zodpovídá: Mgr. Ondřej Rázl
Vytvořeno / změněno: 2.6.2015 / 2.6.2015

Počet návštěv: 2920
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek