Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina


 

Partnerství s Běloruskem se rozšiřuje na zdravotnictví

stáž lékařů z Běloruska v prosinci 2014
Pozvání na Vysočinu od hejtmana kraje Jiřího Běhounka v závěru roku přijala skupina čtyř lékařů z Minské oblasti Běloruska. Během intenzivního třídenního programu se zahraniční hosté seznámili s fungování Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina i většiny krajských nemocnic. Největší zájem vzbudil propracovaný systém přednemocniční zdravotní péče poskytované obyvatelům našeho kraje. Nejen letecká záchranná služba a vybavení zásahových vozidel, ale především elektronický systém komunikace mezi zásahovými vozidly, operačním střediskem i nemocnicemi může být využitelným vzorem pro připravované změny ve zdravotnictví Běloruska.
 

 
 

V nemocnicích vzhledem k odborné specializaci hostů se předmětem zájmu stala anesteziologicko-resuscitační oddělení, emergency, intenzivní kardiologická a neurovaskulární péče i péče poskytovaná onkologicky nemocným. Závěrečné části programu se zúčastnil i velvyslanec Běloruska v České republice Vasilij Michajlovič Markovič.

 

Memorandum o spolupráci mezi Krajem Vysočina a Minskou oblastí Běloruska podepsal hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek a předseda Minského oblastního výkonného výboru Semjon Borisovič Šapiro 26. září 2014. Minská oblast je rychle se rozvíjející, perspektivní region i zajímavý trh a atraktivní příležitosti pro naše podniky. Už po prvních návštěvách se rýsují konkrétní projekty. Na partnerství participují Česká republika i Bělorusko prostřednictvím svých regionálních orgánů i prostřednictvím obou velvyslanectví, vývoj je sledován a aktivita podporována Ministerstvem zahraničních věcí.

 

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Partnerství s Běloruskem se rozšiřuje na zdravotnictví
 

Zodpovídá: Ing. Radim Hošek
Vytvořeno / změněno: 30.12.2014 / 30.12.2014

Počet návštěv: 7266
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek