Cesta: Titulní stránka > Informační technologie


 

Partnerství Kraje Vysočina se Zakarpatskou oblastí pokračuje. Další společné projekty připraveny ke schválení

Ilustrační foto Ukrajina
Už devět let trvá spolupráce Kraje Vysočina se Zakarpatskou oblastí Ukrajiny. Za tu dobu se podařilo realizovat už více než 120 společných projektů, na kterých se finančně podílely obě strany. Aktuálně se rozhoduje, do kterých společných projektů vstoupí Kraj Vysočina v roce 2016. „Po poslední návštěvě partnerského regionu se naše pozornost soustředí například na generální opravu ambulance v obci Stužycja ve Velkobereznjanském okrese, která slouží velké horské spádové oblasti a funguje v režimu, který lze jen těžko popsat,“ prozradil Martin Hyský, radní Kraje Vysočina pro oblast regionálního rozvoje a územního plánování. Kraj Vysočina je připraven pomoci Zakarpatské oblasti Ukrajiny s realizací vybraných projektů za pět miliónů korun.
 

 
 

„Prioritou spolupráce nadále zůstává také podpora výuky českého jazyka, který se vyučuje už na třech základních školách v Užhorodě, Mukačevu a Svaljavě,“ uvedl Martin Hyský.

 

Zástupci Kraje Vysočina v polovině ledna zavítali do Užhorodu, kde jednali o projektech na letošní rok. „V plánu máme dokončit rozpracované projekty z minulého roku, zaměřit se na chudé a potřebné oblasti, ale také na resorty školství, sociální oblast a zdravotnictví,“ přiblížil radní Hyský. Nově budou tzv. měkké projekty více cílit oblast turismu a cestovního ruchu, kde vedení Zakarpatské oblasti Ukrajiny vidí velký potenciál v souvislosti s cílením podpory z Kraje Vysočina. „Chtějí více propagovat turistické krásy regionu, například formou cesty českých touroperátorů do Zakarpatí, a dále se chtějí zaměřit na vlastní propagaci na webových stránkách i ve formě tištěných brožur,“ doplnil radní Hyský.

 

Nové projekty, které budou navrženy k odsouhlasení:

  • Základní škola obce Onok, Vynohradivský okres – výměna oken a vchodových dveří;

  • Základní škola č. 1 T. G. Masaryka ve Svaljavě, Svaljavský okres – rekonstrukce vytápění;

  • Základní škola obce Stavné, Velkobereznjanský okres – výměna oken a vchodových dveří;

  • Mateřská školka města Mukačevo, Mukačevský okres – výměna oken a vchodových dveří;

  • Základní škola obce Boronyavo, Chustský okres – výměna oken a vchodových dveří;

  • Ambulance v obci Stužycja, Velkobereznjanský okres – generální oprava objektu

  • Užhorodská univerzita – výměna oken na budově jedné z fakult

 

Podíl spolufinancování na realizovaných akcích je vždy 50 % česká- vysočinská a 50 % ukrajinská strana.

Výběr společných projektů Kraje Vysočina a Zakarpatské oblasti Ukrajiny na rok 2016 včetně konkrétních finančních částek a rozpočtů na jednotlivé projekty bude nyní projednán členy Stálé konference a schválen Zastupitelstvem Kraje Vysočina v březnu 2016.

 

  • Více informací Kateřina Svobodová, odbor sekretariátu hejtmana, Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: tisk@kr-vysocina.cz
 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 25.1.2016 / 25.1.2016

Počet návštěv: 6393
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek