Cesta: Titulní stránka > Počin roku


 

Parkinsonova nemoc kolem nás

Parkinsonova nemoc kolem nás
Většina z nás již slyšela pojem Parkinsonova nemoc, ale ne všichni ví o tom, jak tato choroba vzniká, jaké jsou její příznaky a jak s touto nemocí žít nebo pečovat o někoho, kdo touto nemocí trpí. Návštěvníci krajského úřadu Kraje Vysočina měli na konci října příležitost dozvědět se o této chorobě maximum informací a to přímo od renomovaných odborníků.
 

 
 

Setkání zahájila předsedkyně Společnosti Parkinson, z.s., paní Zdislava Freund, která se s touto nemocí potýká již 14 let a přesto ještě sama aktivně pracuje na osvětě a dalších aktivitách pacientské organizace. Společnost Parkinson pracuje téměř 25 let a mezi její hlavní aktivity patří vydávání časopisu Parkinson a dále také pomoc regionálním klubům, kterých v České republice pracuje v tuto chvíli již 19. Snahou Společnosti je vytvoření tohoto klubu i v Jihlavě, aby se pacientům z Vysočiny zvýšila možnost získat kontaktní místo pro potřebné rady.


Významným účastníkem Jihlavského setkání byl odborník z nejpovolanějších – Prof. MUDr. Jan Roth, Csc., z Neurologické kliniky v Praze, který účastníkům přiblížil projevy a příznaky nemoci a seznámil je s řadou dobrých rad, postřehů a doporučení k dané chorobě.


Dalším přednášejícím na setkání v Jihlavě byla Bc. Petra Krůtová z Rehabilitační kliniky Fakultní nemocnice Královské Vinohrady, která popsala, jak by měli klienti s touto chorobou trénovat svojí soběstačnost a které kompenzační pomůcky jim k tomu mohou pomoci.


První náměstek hejtmana Kraje Vysočina pan Pavel Franěk vyzdvihl potřebnost tohoto setkání a uvedl, že důležitým aspektem semináře byla i možnost setkání osob, které buď sami chorobou trpí, nebo se starají o někoho, kdo je touto nemocí postižen.


Protože se účastníci setkání o danou problematiku intenzivně zajímali, přidáváme do přílohy úvodní slovo předsedkyně Společnosti Parkinson paní Zdislavy Freund a prezentaci rehabilitační pracovnice Petry Krůtové, ve které najdete přehled novinek a pomůcek při péči o osoby s Parkinsonovou nemocí. Nejvíce informací potom najdete na webových stránkách Společnosti Parkinson: http://www.spolecnost-parkinson.cz/ .

 

 

  • Táňa Křížová, odbor sociálních věcí
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz
 

Odkazy

 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 26.11.2018 / 26.11.2018

Počet návštěv: 3617
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek