Cesta: Titulní stránka > Jana Fischerová - náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina


 

Pacovský Soubor lidových písní a tanců Trnávka na Velehradě

Pacovský Soubor lidových písní a tanců Trnávka na Velehradě
Svátek sv. Cyrila a Metoděje, který jsme si připomínali v uplynulém týdnu, je již tradičně spojován s Národní poutí Velehrad a Dny lidí dobré vůle, probíhajícími každoročně ve dnech 4. a 5. července. Do vybraných částí programu byly v letošním roce, stejně jako v roce minulém, zapojeny krojované páry z jednotlivých krajů České republiky. Kraj Vysočina zde s velkým zájmem a patřičnou hrdostí letos opět reprezentovali, na pozvání pořadatelské obce Velehrad, zástupci ze souboru lidových písní a tanců Trnávka, a to v nádherném pelhřimovském kroji, který sklízel obdiv přítomných.
 

 
 

Ve čtvrtek 4. července se všechny zúčastněné krojované páry shromáždily v bazilice Nanebevzetí Panny Marie k Modlitbě za vlast - ve spolupráci s Armádou ČR za přítomnosti historických praporů naší země a zástupců hasičských sborů, a program pokračoval, u příležitosti státního svátku ČR a za přímého přenosu ČT 2 a Českého rozhlasu Brno a Zlín slavnostním Večerem lidí dobré vůle spojeným s prezentací vzdělávacích a charitativních projektů. V pátek 5. července pak program vyvrcholil, opět za účasti krojovaných párů Slavnostní poutní mší svatou na nádvoří před bazilikou.

Začlenění lidových tradic a folkloru do těchto celospolečensky významných akcí je vstřícným počinem jak přispět k uchování prvků a projevů tradiční lidové kultury, nedílné součásti kulturního dědictví a historie České republiky.

 

Foto a více informací: soubor lidových písní a tanců Trnávka, Pacov, www.trnavkapacov.wz.cz


velehrad

  • Lenka Novotná, odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz
 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 11.7.2019 / 11.7.2019

Počet návštěv: 2373
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek