Cesta: Titulní stránka > Servis pro podnikatele


 

Otevření parku Gustava Mahlera v Jihlavě se zúčastnil prezident České republiky

Otevření parku Gustava Mahlera v Jihlavě se zúčastnil prezident české republiky
Stejně jako v předchozích letech vypukly oslavy narození hudebního velmistra Gustava Mahlera. Oslavy byly započaty slavnostním otevřením nového parku a odhalení unikátní sochy.Velkolepého zahájení stopadesátého výročí byl přítomen i prezident České republiky Václav Klaus a hejtman kraje Vysočina Jiří Běhounek.
 

 
 

Na 7.července připadá významná událost, kterou je narození hudebního génia Gustava Mahlera. Světoznámý dirigent a skladatel se zařadil mezi čestné občany města Jihlavy. K uctění jeho památky byl proto vybudován nový Park Gustava Mahlera. Slavnostní pásku přestřihli primátor města Jihlavy Jaroslav Vymazal, prezident České republiky Václav Klaus, hejtman kraje Vysočina Jiří Běhounek a akademický sochař Jan Koblasa, který je tvůrcem sochy Gustava Mahlera, dominanty celého parku. Otevření parku a slavnostního odhalení sochy byli účastni i další významní hosté, jakožto delegace ze spřáteleného kraje Dolního Rakouska v čele s náměstkem Wolfgangem Sobotkou. Celé akci přihlížela necelá tisícovka diváků.

 

Nádherné a klidné místo vyšlo bezmála na 40 miliónů korun. Na této částce se podílel i kraj Vysočina, který sponzoruje i samotný Festival Gustav Mahler Jihlava. Park se nachází v Benešově ulici v Jihlavě na místě dřívějšího tržiště.

 

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Otevření parku Gustava Mahlera v Jihlavě se zúčastnil prezident české republiky
 

Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 8.7.2010 / 8.7.2010

Počet návštěv: 11043
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek