Cesta: Titulní stránka > Počin roku


 

Otevřené ateliéry navštívily na Vysočině tisíce lidí

Otevřené ateliéry navštívily na Vysočině tisíce lidí
Téměř 12 tisíc návštěvníků se zúčastnilo víkendových Dnů otevřených ateliérů na Vysočině. Osmý ročník podzimní slavnosti výtvarného umění a uměleckých řemesel v regionu Vysočiny se uskutečnil v sobotu 6. a v neděli 7. října. Nakonec bylo v tyto dny pro zájemce otevřeno a zpřístupněno 149 ateliérů, dílen, galerií a uměleckých škol, v nichž výtvarníci a umělečtí řemeslníci zpřístupnili svá tvůrčí zázemí. Návštěvníci se tak s nimi mohli osobně seznámit v jejich domácím prostředí. V některých ateliérech si lidé mohli použité výtvarné techniky a postupy vyzkoušet. Počet návštěvníků i zpřístupněných ateliérů je v posledních třech letech obdobný.
 

 
 

Největší zájem byl i tentokrát tradičně o návštěvy sklářských hutí, ale stranou nezůstaly ani menší domácí dílny nejrůznějších oborů. „Přicházeli dospělí, rodiny s dětmi, místní, ale i lidé z daleka, třeba z Prahy,“ upřesnil kovář Petr Štáfl z Uhrů u Přibyslavi. To, že akci vyhledávají i zájemci mimokrajští, především z Chrudimska, Pardubicka, Znojemska a okolí Brna potvrzují i další tvůrci. „Cílem projektu je propagace umění, řemesel a zprostředkování kontaktu tvůrce a návštěvníka,“ upřesňuje náměstkyně hejtmana pro oblast kultury, památkové péče, cestovního ruchu a mezinárodních vztahů Jana Fischerová, která i letos nad akcí převzala záštitu.


Do prvního ročníku se v roce 2011 zapojilo pět desítek tvůrců a galerií, které tehdy navštívila tisícovka zájemců. Dny otevřených ateliérů se tradičně konají ve čtyřech příhraničních regionech. Kromě Vysočiny se návštěvníkům již představili také tvůrci v Jihomoravském kraji, ve druhé polovině října v kraji Jihočeském a v Dolním Rakousku, kde akce před lety vznikla.

 


 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Otevřené ateliéry navštívily na Vysočině tisíce lidí
 

Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 12.10.2018 / 12.10.2018

Počet návštěv: 855
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek