Cesta: Titulní stránka > Servis pro podnikatele


 

Osmý ročník Mladé univerzity nabídne vzdělání i zábavu

Mladá univerzita
Rodiče mají jedinečnou příležitost přihlásit své děti ve věku od 11 do 14 let na už tradiční přeshraniční akci, která se letos nově jmenuje Mladá univerzita Waldviertel - Vysočina. Hlavním tématem pětidenního kempu pro studenty z Vysočiny a Dolního Rakouska bude letos spojení Náš svět se mění – a Ty jsi v centru dění. Letos se program nabitý zajímavými přednáškami, ale také výlety uskuteční v termínu od 8. do 12. srpna. „Studenti dostanou možnost pohlédnout do budoucnosti a podrobněji se podívat na nové trendy a směry vývoje jak v technických oblastech, jako je genetika, robotika nebo nová média, tak i na změny, které nás provázejí v našem každodenním životě, jako je mobilita, ochrana životního prostředí nebo migrace,“ prozradila radní pro oblast školství, mládeže a tělovýchovy Jana Fialová.
 

 
 

Děvčata a chlapci poznají dolnorakouské město Raabs and der Thaya, kde se ubytují v hotelu pro mládež a rodiny JUFA Raabs. Dopoledne absolvují přednášky, odpoledne nejrůznější workshopy a večer se můžou těšit na pestrý program v podobě táboráku, sportovní olympiády nebo třeba diskotéky. To vše pod dohledem dvojjazyčného týmu vedoucích, kteří budou dětem stále k dispozici. Součástí Mladé univerzity bude i středeční návštěva České republiky. Všichni účastníci letošního ročníku zavítají do krajské Jihlavy, kde na ně budou čekat přednášky, jako například Demografická proměna Evropy a její vliv na budoucí generace v podání sociologa Daniela Hanzla nebo Divadlo fyziky a jeho science show plná experimentů a názorných a poutavých efektních fyzikálních pokusů. „V rámci odpoledních workshopů se studenti Mladé univerzity rozdělí na skupinky zhruba po dvaceti a vyzkoušejí si výrobu originálního šperku ze skla, jaké je to být návrhářem a vytvořit si vlastní tričko, navštíví Zoo Jihlava nebo Horácké divadlo,“ přiblížila připravované aktivity na Vysočině radní Jana Fialová. Pětidenní program nabitý zážitky a novými zkušenostmi opět v Raabsu uzavře slavnostní Závěrečná promoce za účasti rodičů, sourozenců, prarodičů i přátel absolventů.

 

Univerzitní atmosféru každý rok o prázdninách zažije přibližně 140 dětí, téměř polovina z nich je z Vysočiny. Na letošní ročník Mladé univerzity se mohou přihlásit od pondělí 11. dubna na www.jungeuni-waldviertel.at.

 

Mladá univerzita

  • Jiří Wiche, oddělení vnějších vztahů
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    tel.: 724 650 201, e-mail:  wiche.j@kr-vysocina.cz

 
 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 7.4.2016 / 7.4.2016

Počet návštěv: 2455
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek