Cesta: Titulní stránka


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Osmnáct klientů z Břevnice si zvyklo na muže ve „skafandrech“, s péčí o seniory pomáhá i tým dobrovolníků

O osmnáct klientů Domova se zvláštním režimem Břevnice se v současné době stará tým 16 dobrovolníků, zdravotních sester, profesionálních hasičů, mediků i kmenových zaměstnanců. Kraj Vysočina na základě požadavků vedení domova dodává na místo nutný ochranný materiál. Po žádosti směřované na ministerstvo zdravotnictví se podařilo získat mimořádnou dodávku 100 kusů respirátorů FFP3, kterými bohužel Kraj Vysočina už vůbec nedisponoval.
 

 
 

„Kraj a tým náměstka pro oblast sociálních věcí Pavla Fraňka je připraven na požadavky domova flexibilně reagovat. Pokud jde o asistenci profesionálních hasičů, je jejich přítomnost prozatím domluvena do 14. dubna, nebo dle potřeby, která bude definována poté, co krajská hygiena zopakuje po odeznění příznaků u klientů odběry,“ informoval hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek

 

Podle informací ředitelky domova Hany Hlaváčkové dnes do týmu nastoupily dvě nové zdravotní sestry. Spolupráce pokračuje s týmem rotujícího tříčlenného týmu profesionálních hasičů, tří mediků, jednoho záchranáře, pečovatelek a dalších dobrovolníků. „Klienti si už zvykli na přítomnost hasičů ve speciálních oblecích. Jejich pomoc v zařízení je pro nás velkým odlehčením, pracují v maximálním nasazení, stejně jako všichni ostatní v domově. V tuto chvíli je všech 18 klientů v uspokojivém zdravotním stavu, který si nevyžaduje hospitalizaci. I přesto platí dohoda s Nemocnicí Havlíčkův Brod, že v případě zhoršení zdravotního stavu jsou na jejich infekčním oddělení schopni okamžitě naše klienty přijmout a poskytnout jim nezbytnou péči,“ informovala ředitelka Hana Hlaváčková.

 

Přísná karanténa platí v Domově se zvláštním režimem Břevnice od 1. 4. 2020, Krajská hygienická stanice Kraje Vysočina se sídlem v Jihlavě o ní rozhodla na dobu minimálně 14 dnů nebo do odvolání. Další opatření v Domově Břevnice budou přijímána právě na základě dalších doporučení  krajské hygienické stanice.


 • Jitka Svatošová, oddělení tiskové
  Krajský úřad Kraje Vysočina
  e-mail: tisk@kr-vysocina.cz
 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 6.4.2020 / 6.4.2020

Počet návštěv: 2365
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Další informace

 
 • Vysočina fandí kultuře
 • Zlatá jeřabina
 • Skutek roku
 • Muzeum4U
 • Fond Vysočiny
 • OPVK
 • Interreg
 • Zdravý kraj
 • CzechPoint
 • Vysočina - regionální produkt
 • ROP Jihovýchod
 • Čistá Vysočina
 

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies