Cesta: Titulní stránka > Informační technologie


 

Originální židle vytvořili uživatelé sociálních center a domovů z Kraje Vysočina

Židle
Pozvání na návštěvu dostávají lidé často, ale pozvání na návštěvu, na které si namalujete židli, se tak často neopakuje. Tento originální nápad dostali pracovníci Domova Háj v Ledči nad Sázavou a k pozvání na návštěvu připojili dovětek Přijďte se k nám posadit. Akce se uskutečnila v prvním říjnovém týdnu a zúčastnilo se jí na padesát zájemců. Nejkrásněji namalovanou židli se slunečnicemi měli podle poroty uživatelé Centra sociálních služeb Petrklíč.
 

 
 

Do Domova Háj přijeli na návštěvu uživatelé Domova ze Zboží, Domova Jeřabina, Sociálního centra Světlá nad Sázavou, Centra sociálních služeb Barborka a Centra sociálních služeb Petrklíč. Domácí organizaci zastupovala skupina uživatelů Domova Háj a Komunitního bydlení ve Světlé nad Sázavou.


Každá skupina dostala k dispozici jednu dřevěnou židli, která byla pro všechny stejně natřená na žlutou barvu a soutěžní družstva měla za úkol tuto židli libovolným způsobem namalovat. „Porota neměla vůbec lehkou úlohu, protože každá židle byla něčím zajímavá a originální. Hodnotil se celkový dojem, výtvarné zpracování a originalita výtvoru,“ prozradila Táňa Křížová z odboru sociálních věcí Krajského úřadu Kraje Vysočina.

Na prvním místě skončila židlička namalovaná uživateli Centra sociálních služeb Petrklíč, kteří ji pomalovali slunečnicemi. Druhé místo získal Domov Jeřabina se svojí židlí s vtipně nakreslenou kočkou ze všech stran. Uživatelé komunitního bydlení Háj obsadili třetí příčku s domečky, do kterých se budou za pár let stěhovat všichni obyvatelé Domova Háj v rámci procesu transformace sociálních služeb Kraje Vysočina.

Originální nápad měli také uživatelé Sociálního centra ve Světlé nad Sázavou, kteří na svoji židličku namalovali hru Člověče nezlob se i s nápisem Člověče, nezlob se, my Tě taky nezlobíme. Židličku z Domova ve Zboží ozdobil krásný šnek, z Centra Barborka to bylo sluníčko a domácí z Domova Háj namalovali povedeného anděla.


Všechny výtvory si je možné prohlédnout v kavárně Kovárna v Ledči nad Sázavou. Následně poputují na Krajský úřad Kraje Vysočina v Jihlavě, kde se v příštím roce uskuteční výstava s názvem Přijďte k nám na návštěvu.


Celý den se v Domově Háj konal den otevřených dveří a všichni návštěvníci si mohli prohlédnout celý domov i s přilehlým venkovním areálem. Opékaly se buřty, hrálo se na kytaru, vydlabávaly se podzimní dýně, a o zábavu tak bylo postaráno po celý den. Všem pracovníkům organizace patří velký dík za skvělou přípravu celého dne.


Přijďte k nám na návštěvu je název dlouhodobého projektu, který zahrnuje řadu mezigeneračních setkání a aktivit uživatelů zařízení sociálních služeb, dětí z dětských domovů a škol. Celý projekt vyvrcholí v květnu příštího roku stejnojmennou výstavou, která se uskuteční v sídle Kraje Vysočina v Jihlavě.


Vítězný tým z ledečského Centra sociálních služeb Petrklíč: František Panský, Jan Cihlář, Bohuslav Pospíšil, Jaroslava Sázavská, Zdeňka Gramerová a Božena Štecherová

Vítězný tým

Židle
židle

  • Táňa Křížová, odbor sociálních věcí
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    tel.: 564 602 811, e-mail: krizova.t@kr-vysocina.cz


 

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Originální židle vytvořili uživatelé sociálních center a domovů z Kraje Vysočina
 

Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 6.10.2016 / 6.10.2016

Počet návštěv: 2610
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek