Cesta: Titulní stránka > Jana Fischerová - náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina


 

Opět funguje houbařská poradna při Muzeu Vysočiny Jihlava

Opět funguje houbařská poradna při Muzeu Vysočiny Jihlava
Ačkoliv lesy na Vysočině prořídly, neubylo nadšených houbařů. I v podzimním období je možné narazit na zajímavé houbařské úlovky. „Pokud si nebudete jistí, o jaký druh houby se jedná a zda je zaručeně jedlá, doporučuji využít bezplatnou mykologickou poradnu. Ideální je donést čerstvou a pokud možno neočištěnou houbu do jihlavského muzea a s její identifikací Vám zde velmi rádi pomohou,“ doporučila náměstkyně pro oblast kultury, památkové péče, cestovního ruchu a mezinárodních vztahů Jana Fischerová.
 

 
 

Po celé měsíce září i říjen se každé pondělí (vyjma státního svátku 28. září)  koná v předsálí Muzea Vysočiny Jihlava na Masarykově náměstí 57/58 podzimní mykologická poradna. A to díky dlouholeté spolupráci muzea s Mykologickým klubem Jihlava. Poradna probíhá v časech od 16 do 17 hodin. Navíc by odborníci měli být k dispozici i ve dnech 2. a 3. října, kdy by se měla konat v jihlavském muzeu každoroční výstava hub. „Snad i letos bude přát růstu hub počasí a výstavě situace okolo COVID-19,“ povzdechli si pořadatelé této u návštěvníků velmi oblíbené výstavy. A dodali, že pokud se z časových důvodů nedostanete na výstavu ani do mykologické poradny, můžete svůj houbařský nález včetně kontaktních údajů donést na muzejní pokladnu kdykoliv v otevírací době muzea.

 

Dále je pro příznivce houbaření připravena přednáška Mykologický rok 2019 na Vysočině, která se uskuteční v muzejním Malovaném sále na Masarykově náměstí 55 již tento pátek 11. září od 17 hodin. Pomyslným průvodcem uplynulým houbařským rokem bude Jiří Burel z jihlavského mykologického klubu. Přijďte se dozvědět zajímavé informace a případně se i inspirovat k podzimním toulkám spojených s houbařením.


mykologie

mykologie

  • Jana Komínová, odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz 
 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 9.9.2020 / 9.9.2020

Počet návštěv: 1355
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek