Cesta: Titulní stránka > Informační technologie


 

Olympiáda dětí a mládeže: Jsme zase o stupínek výš!

Miroslav Chyba
Čtvrtá Letní olympiáda dětí a mládeže v Táboře skončila. Výprava čítající 130 reprezentantů z Vysočiny skončila na 8. místě se ziskem 161 bodů, což znamená historicky nejlepší umístění našeho kraje na těchto hrách. Největší zásluhu na zisku cenných kovů má plavecká výprava. Během her získali sportovci z Vysočiny 10 zlatých, 7 stříbrných a 3 bronzové medaile.
 

 
 

Sobota 27. 6. 2009 byla posledním olympijským dnem, ve kterém mohli sportovci vybojovat cenné kovy. Kraj Vysočina s napětím sledoval vrcholící finále tenisového turnaje, neboť zde měl zástupce v kategorii mladších žákyň i mladších žáků.

 

Zápasy mladších žáků začaly souběžně a diváci z Vysočiny tak naráz fandili dvěma hráčům. V kategorii mladších žáků nastoupil do zápasu Miroslav Chyba proti Dominikovi Starému z Plzeňského kraje. Miroslav Chyba nastoupil do zápasu suverénním způsobem a ve dvou setech si poměrně lehce se svým soupeřem poradil a získal tak tenisové zlato pro Vysočinu.

 

Mezi mladšími žákyněmi byla díky předchozím výsledkům favorizovaná Petra Melounová z Vysočiny, přesto po prvním vyhraném setu druhý prohrála a diváci napjatě sledovali rozhodující třetí set, ve kterém byla naše hráčka úspěšnější a díky porážce Karolíny Porubské ze Zlínského kraje získala poslední zlatou medaili pro Vysočinu. Tento zápas se ukázal jako velmi důležitý z pohledu hodnocení krajů, neboť díky bodům za první místo se kraji Vysočina podařilo udržet náskok před Zlínským krajem v hodnocení krajů.

 

Ve večerních hodinách čekal na všechny sportovce již slavnostní ceremoniál, během kterého byly předány zbývající medaile a poté následovalo ukončení Her IV. letní olympiády dětí a mládeže. Předseda Českého olympijského výboru prohlásil olympiádu za ukončenou a poté byly za doprovodu hymny dětské olympiády staženy olympijské vlajky a uhašen olympijský oheň. Na účastníky olympiády poté čekalo vystoupení skupiny Maxim Turbulenc a velký slavnostní ohňostroj na téma „Jsme šampioni – no a co“. S výstřelem posledních raket se na atletický stadion, kde probíhal závěrečný ceremoniál snesl hustý déšť, který symbolicky zakončil celé hry.

 

Všem medailistům srdečně gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci.

 

  • Vilibald Prokop, odbor školství, mládeže a sportu
    Krajský úřad kraje Vysočina
    tel.: 564 602 940
    e-mail: prokop.v@kr-vysocina.cz
 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 29.6.2009 / 29.6.2009

Počet návštěv: 30754
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek