Cesta: Titulní stránka > Informační technologie


 

Olympiáda – Den třetí

Monika Kratochvílová
Třetí den Her IV. letní olympiády dětí a mládeže ČR přinesl sportovcům již příznivější počasí a se sluneční paprsky mohou odrážet lesk dalších medailistů z Vysočiny.
 

 
 

Výsledky v kolektivních sportech již jasně určují, že v základních skupinách ukončí své působení na těchto hrách beachvolejbaliste. Florbalisté a fotbalisté mohou postoupit dál, pokud všechny zbývající zápasy vyhrají a poměrně dobře mají rozehranou soutěž basketbalistky, kterým se ve skupině daří držet krok se soupeřkami a teprve páteční výsledky určí, zda postoupí mezi nejlepší týmy této olympiády.

 

Celý den probíhal na tenisových dvorcích turnaj, který přinesl Vysočině příjemné překvapení v podobě postupu dvou hráčů do pátečního semifinále. Rovněž moderní gymnastky se nenechaly zahambit, navázaly na středeční výsledky a díky Elišce Dočkalové a Martině Švédové získaly pro Vysočinu cenné body za 4. resp. 5. místo. Bronzovou medaili se rovněž podařilo vybojovat na atletickém stadionu Monice Kratochvílové ve vrhu koulí.

 

Nejočekávanější souboje pro Vysočinu se již tradičně odehrály v odpoledních hodinách v plaveckém bazénu a nejlepší plavci získaly pro svůj kraj celkem 6 medailí, z toho jednu bronzovou, dvě stříbrné a tři zlaté. O bronzovou medaili se postarala Kateřina Vítková v závodě na 400 m volný způsob a stříbrnou za 100 m motýlek, další stříbrnou přidal Luboš Vlčan v závodě na 200 m znak. Zlaté medaile putují na Vysočinu díky Janě Bukovanové (100 m volný způsob) a Michaele Dvořákové (100 m motýl a 100 m volný způsob).

 

Po náročném sportovním dni mohly sportovci shlédnout po medailovém ceremoniálu shlédnout koncert Ewy Farné, která přijela pozdravit a svým koncertem povzbudit sportovce z celé republiky. Na sportovce čekají ještě dva sportovní dny, ve kterém bude rozdáno ještě několik sad medailí a doufáme, že alespoň některé budou předány sportovcům z Vysočiny.

Jitka Svatošová, tisková mluvčí
Krajský úřad kraje Vysočina
tel.: 724 650 123
 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 25.6.2009 / 25.6.2009

Počet návštěv: 32402
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek