Cesta: Titulní stránka > Rodinný a sociální portál


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Ohlédnutí za Dnem s Krajem Vysočina

Ilustrační foto
Tradiční Den otevřených dveří, který každoročně pořádal Kraj Vysočina v prostorách svého sídla v Jihlavě, letos vystřídal rodinný Den s Krajem Vysočina na jihlavském Masarykově náměstí. Půldenní program se speciálními hosty pro seniory, děti a také pro jejich rodiče doplnila přehlídka domácího zvířectva včetně ukázek a open závodu oblíbeného králičího hopu. „Pro Kraj Vysočina je důležité, aby veřejnost věděla, co všechno v regionu podporujeme, kde pomáháme a především, že jsme důležitým partnerem, který je provází od jejich narození. Následuje podpora volnočasových aktivit v dospívání, při trávení volného času. A důležitou rolí kraje je také zajistit důstojné stárnutí, alespoň po stránce sociální a zdravotní,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek, který nad Dnem s Krajem Vysočina převzal záštitu.
 

 
 

Program Dne s Krajem Vysočina odstartoval koncert Josefa Zímy a jeho hostů. Zcela zaplněné náměstí aplaudovalo jeho zpěvu a vitalitě. Dvouhodinový program, při kterém zpívalo celé jihlavské náměstí moderoval Jaroslav Suchánek. Tradiční tóny dechové hudby vystřídala dětská show Michala Nesvadby. Více než tisícovka diváků s oblíbeným protagonistou Kouzelné školky tančila, zpívala, cvičila a hrála scénky. Tečkou za návštěvou Michala Nesvadby byla zaplněná autogramiáda. Žádný zájemce neodešel s prázdnou a nápor fotografujících rodičů dokonce posunul několikametrový prezentační stan Kraje Vysočina.

 

Den s Krajem Vysočina byl záměrně zvolen také jako den představení maskota a loga Her VI. zimní olympiády dětí a mládeže, kterou bude hostit Vysočina v lednu příštího roku. Kromě sponzorů a spolupořadatelů se slavnostního uvedení zúčastnili olympionici – hokejisté Bedřich Ščerban, Josef Augusta, Stanislav Neveselý a veslaři Pavel Svojanovský s bratrem Oldřichem, který je nyní předsedou Klubu Olympioniků.

 

Tečkou za celodenním programem byl koncert Petra Bende a jeho hosta Pavla Helana.

 

Doprovodný program zajišťovaly společnosti Asekol, Ekokom, Elektrowin, Služby města Jihlavy, Spitfire Club, sociální zařízení Kraje Vysočina, drobní chovatelé a producenti regionálních potravin.

 

 

 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 30.9.2013 / 30.9.2013

Počet návštěv: 14136
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek