Cesta: Titulní stránka > Servis pro podnikatele > Podpora inovací


 

ODSTARTUJTE SVŮJ ZAHRANIČNÍ BYZNYS NÁVŠTĚVOU JKM!

Dokument je uložen v archivu
Jste schopný zedník, řezník nebo třeba masér? Chcete rozjet byznys v cizině a nevíte jak na to? Přijďte na Jednotné kontaktní místo! Provedeme Vás bezplatně labyrintem předpisů EU, zákonů a vyhlášek a poradíme vám, jak rozšířit své podnikatelské aktivity do zahraničí. JKM je zkrátka tou nejlepší startovací rampou pro vaše podnikání doma i v Evropě.
 

 
 

Klienti Jednotného kontaktního místa v Jihlavě (jediného v kraji Vysočina) se nejvíce zajímají o možnost krátkodobého a příležitostného podnikání v zahraničí na český živnostenský list, tedy o podnikání v režimu přeshraničního poskytování služeb. JKM podnikatelům usnadňuje vstup do podnikání a poskytuje poradenství těm z nich, kteří chtějí rozšířit své podnikatelské aktivity do ostatních států EU.

Na jednom místě podnikatel obdrží veškeré informace nezbytné pro vstup do podnikání, a to jak v případě přeshraničního poskytování služeb tak budou-li se chtít v cizině usadit. Jednotné kontaktní místo rovněž předá žádost o oprávnění k poskytování služby příslušnému českému správnímu orgánu, funguje tedy jako prostředník mezi podnikatelem a českými orgány.

Pro podnikatele z Vysočiny jsou nejvíce atraktivní sousední země Rakousko, Německo a Slovensko, ale zajímají se také o podnikání v ostatních členských zemích jako jsou Řecko, Nizozemsko, Lucembursko. Největší zájem je o řemeslné živnosti v oblasti zednictví, pokrývačství a montážních prací. Na naše Jednotné kontaktní místo se rovněž obracejí i občané zemí Evropské unie, kteří chtějí poskytovat své služby v České republice.

JKM funguje také v elektronické podobě na portálu www.businessinfo.cz. Zde je možné najít celou řadu užitečných informací o podnikání, detailní informace o požadavcích na výkon jednotlivých podnikatelských činností, potřebné formuláře atd. Budoucí podnikatelé si zde mohou stáhnout většinu formulářů nezbytných pro vstup do podnikání, vyplnit je v elektronické podobě, podepsat je pomocí elektronického podpisu a ihned je odeslat příslušnému povolovacímu orgánu. Prostřednictvím on-line dotazníku zde může podnikatel položit dotaz týkající se podnikání a zaslat jej na příslušné kontaktní místo.

 

Klienti se mohou obracet se svými dotazy na pana Bc. Martina Šebestu, který činnost Jednotného kontaktního místa v Jihlavě zajišťuje, a to osobně na obecním živnostenském úřadu Magistrátu města Jihlavy, telefonicky na čísle 567 167 352, nebo e-mailem na adrese jkm@jihlava-city.cz.

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 2.9.2010 / 2.9.2010 | Zveřejnit do: 24.10.2012
Informace vyžadují kontrolu

Počet návštěv: 37045
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek