Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - předseda výboru pro rozvoj strategických projektů, životní prostředí a MA 21


 

Odstartovala soutěž o novou značku „Regionální potravina kraje Vysočina“

Chléb
Letos poprvé bude na Vysočině udělena vybraným potravinám nová značka Regionální potravina kraje Vysočina. Na čtyři roky ji mohou získat výrobci specifických regionálních potravin, o jejím udělení rozhodne odborná porota. „Výrobci potravin mohou až do 28. července přihlašovat své produkty k soutěži v kategoriích mléko a mléčné výrobky, pekařské a cukrářské výrobky, masné výrobky, alkoholické a nealkoholické nápoje s výjimkou vína, ovoce a zelenina a ostatní výrobky. Více informací je dostupných na speciálně zřízené webové stránce www.regionalnipotravina.cz,“ informoval Josef Matějek, radní kraje Vysočina pro oblast lesního a vodního hospodářství a zemědělství.
 

 
 

„Do soutěže se mohou přihlásit výrobci místních potravin, kteří patří do skupiny malých nebo středních podniků a jejich výrobek je zcela vyroben na území kraje Vysočina  a je  nejméně ze 70% vyroben z tuzemských surovin,“ citoval z pravidel soutěže Karel Coufal, ředitel Okresní agrární komory v Třebíči. Značka Regionální potravina kraje Vysočina má kupujícím pomoci v lepší orientaci na trhu. Mezi hlavní důvody, proč by lidé měli kupovat potraviny od výrobců z okolí svého bydliště, je jejich kvalita a čerstvost, kterou produkty díky absenci dlouhé cesty ke spotřebiteli neztrácejí. Nezanedbatelné je také ekologické hledisko.

 

Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže a předání certifikátu Regionální potravina kraje Vysočina hejtmanem kraje Vysočina Jiřím Běhounkem se uskuteční 21. srpna 2010 ve Westernovém areálu Šiklův mlýn při příležitosti Setkání držitelů rodinných pasů. Oceněné výrobky budou po vyhodnocení soutěže propagovány formou ochutnávek v rámci kraje Vysočina při příležitosti konání významných společenských akcí. „První potraviny a zemědělské výrobky označené regionálním logem budou veřejnosti představeny koncem srpna na výstavě Země živitelka v Českých Budějovicích,“ doplnil hejtman kraje Vysočina Jiří Běhounek.

 

Pravidla pro udělení značky Regionální potravina kraje Vysočina jsou zveřejněna na http://www.regionalnipotravina.cz/.

 

Poznámka:

  • Přihlášky do soutěže včetně příloh zasílají přihlašovatelé v zalepené obálce s označením „REGIONÁLNÍ POTRAVINA“ na adresu:
    Okresní agrární komora Třebíč
    Kostnická 4
    67401 Třebíč

 

  • Přihlášené výrobky nutno dodat na Hotelovou školu Třebíč, Sirotčí 4, dne 5. srpna v době od 10:00 do 15:00 hodin a výrobky s krátkou dobou spotřeby dne 6.sprna v době od  6:00 do 8:00 hodin.

 

  • Zasedání hodnotitelské komise proběhne dne 6. srpna 2010 v Hotelové škole Třebíč, Sirotčí 4.

  • tisk@kr-vysocina.cz
 
 
Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 15.7.2010 / 15.7.2010

Počet návštěv: 22152
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek