Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 
 

Odsouzené ženy úspěšně ukončily rekvalifikační kadeřnický kurz

Odsouzené ženy úspěšně ukončily rekvalifikační kadeřnický kurz
Na začátku tohoto týdne obdrželo pět žen z věznice ve Světlé nad Sázavou osvědčení o získání profesní kvalifikace v oboru Kadeřník. Závěrečné zkoušky, které proběhly v prostorách kadeřnického studia OA, VOŠZ a SZŠ, SOŠS Jihlava, ukončily rekvalifikační kurz zahrnující 250 hodin praktického výcviku. Budoucí kadeřnice musely pod bedlivým dohledem svých učitelek odborného výcviku předvést dámský i pánský střih, vytvořit společenský účes nebo nabarvit vlasy. Rekvalifikace by měla zvýšit šance odsouzených žen na lepší uplatnění na trhu práce po jejich propuštění z výkonu trestu.
 

 
 

„Kadeřnický kurz je dalším pokračováním spolupráce se světelskou ženskou věznicí a úřadem práce v Havlíčkově Brodě. Už v minulosti mohlo několik odsouzených žen absolvovat  rekvalifikaci také v oboru kuchař-číšník,“ připomněla radní kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová, která přišla budoucí kadeřnice podpořit k závěrečným zkouškám společně s ředitelkou světelské věznice Monikou Myšičkovou, ředitelem školy Liborem Fasorou, jeho zástupcem pro praktické vyučování Miroslavem Šoukalem i zástupci havlíčkobrodské pobočky úřadu práce.

 

Několikaměsíční praktickou výuku zajistilo pět odborných učitelek z jihlavské odborné školy, a to jak přímo v prostorách věznice, tak i ve školním kadeřnickém studiu na Karolíny Světlé. Náklady na výuku hradil Úřad práce ČR, Kraj Vysočina zakoupil účastnicím kurzu kufříky s profesionálním kadeřnickým vybavením za více než 60 tisíc korun.


kadeřnice

kadeřnice

kadeřnice

kadeřnice

kadeřnice

  • s využitím tiskové zprávy Věznice Světlá nad Sázavou
  • tisk@kr-vysocina.cz 
 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 17.9.2020 / 17.9.2020

Počet návštěv: 2680
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies