Cesta: Titulní stránka > e-bezpečnost Kraje Vysočina > Semináře, školení


 

Odborný seminář k problematice elektronické bezpečnosti

Seminář el. bezpečnosti
Pracovní skupina k problematice elektronické bezpečnosti pořádala 19. května 2014 Odborný seminář k problematice elektronické bezpečnosti. Semináře se zúčastnilo zhruba 50 účastníků. Jednalo se o informatiky z obcí a příspěvkových organizací Kraje Vysočina, zaměstnance školských zařízení, státní správy a o odbornou veřejnost.
 

 
 
Seminář zahájil vedoucí odboru informatiky Petr Pavlinec, který je zároveň vedoucím pracovní skupiny k problematice el. bezpečnosti. Informoval účastníky o aktivitách pracovní skupiny a o jejich plánech do budoucna. Poté následovala přednáška Jiřího Palyzy z Národního centra bezpečnějšího internetu (NCBI), který účastníky seznámil s aktuální situací v oblasti el. bezpečnosti. Následovala přednáška Ivo Kuttelwaschera z Vysočina Education, který účastníky seznámil s výstupy projektu i-Bezpečná škola, na kterém se podíleli členové pracovní skupiny. Poté vystoupil Kamil Talavašek, Bezpečnostní analytik IT Krajského úřadu Kraje Vysočina, který informoval o své práci a také o nedávných útocích, jejichž obětí se stal i Krajský úřad Kraje Vysočina a jeho zaměstnanci. Poté vystoupili zástupci Policie ČR, kteří informovali o aktuálních případech el. kriminality na Vysočině, Aleš Padrta ze sdružení CESNET, který informoval účastníky o souhrnu dění v oblasti el. bezpečnosti z pohledu této organizace. Seminář uzavřela přednáška Přemysla Pazderky z NBÚ, který účastníky seznámil s plánovaných Zákonem o kybernetické bezpečnosti a související vyhláškou.

Prezentace jsou ke stažení zde.   


 

Odkazy

 
 
Zodpovídá: Bc. Lucie Časarová
Vytvořeno / změněno: 25.4.2014 / 27.5.2014
Informace vyžadují kontrolu

Počet návštěv: 8055
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek