Cesta: Titulní stránka > Kultura a památky > Kultura > Tradiční lidová kultura


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Odborný seminář k elektronické bezpečnosti

Zdeněk Ryšavý, radní pro oblast informatiky zahajuje seminář
V pátek 1. dubna 2011 proběhl na Krajském úřadě kraje Vysočina odborný seminář k problematice elektronické bezpečnosti. Tento seminář zorganizovalo Kompetenční centrum odboru informatiky ve spolupráci s pracovní skupinou k elektronické bezpečnosti.
 

 
 

V pátek 1. dubna 2011 proběhl na Krajském úřadě kraje Vysočina odborný seminář k problematice elektronické bezpečnosti. Tento seminář zorganizovalo Kompetenční centrum odboru informatiky ve spolupráci s pracovní skupinou k elektronické bezpečnosti.

Seminář zahájil Zdeněk Ryšavý, radní pro oblast informatiky, životního prostředí a územního plánování, který informoval o činnostech kraje Vysočina v oblasti elektronické bezpečnosti. Po zahájení následovala prezentace vedoucího odboru informatiky, Petra Pavlince, který seznámil účastníky s činností krajské pracovní skupiny k elektronické bezpečnosti, se Strategií, kterou kraj Vysočina vytvořil k této problematice a s Akčním plánem na rok 2011.

Během dalších přednášek se účastníci seznámili s aktuální situací v oblasti elektronické bezpečnosti v kraji Vysočina a v České Republice, jak je tato problematika řešena na národní i krajské úrovni. Dále zde byla představena spolupráce Krajského úřadu s hospodářskou komorou v této oblasti a činnost lektorské skupiny, příspěvkové organizace Vysočina Education, specializující se na elektronickou bezpečnost. Semináře se zúčastnil i zástupce Policejního prezidia Policie ČR, pan Pavel Kuchařík, který informoval účastníky o práci Policie ČR v oblasti informační kriminality.

Na závěr se představily 2 studentky třebíčského Gymnázia, Tereza Ondráčková a Monika Vlachová, které informovaly účastníky o své činnosti v oblasti kyberšikany, kdy ve svém volném čase navštěvují školy převážně v okrese Třebíč a představují žákům problematiku elektronické bezpečnosti a informují je o nástrahách práce na internetu. Se svými stránkami www.kybersikana.eu vyhrály Evropskou soutěž o nejlepší dětský obsah online a postupují do evropského kola. 

Více informací o tomto semináři naleznete na internetových stránkách: www.kr-vysocina.cz/ebezpecnost, kde jsou také ke stažení prezentace jednotlivých přednášejících. Video záznam z celého semináře je ke zhlédnutí na internetové adrese: http://tv.kr-vysocina.cz/?sekce=1&idw=699&article=/vysilani/internetova-televize-kraj-vysocina/seminar-bezpecnosti.html.

 
 
Zodpovídá: Bc. Lucie Časarová
Vytvořeno / změněno: 8.4.2011 / 8.4.2011
Informace vyžadují kontrolu

Počet návštěv: 16675
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek