Cesta: Titulní stránka > Kultura a památky > Kultura > Tradiční lidová kultura


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Odborníci z vědeckotechnologických parků Evropy diskutovali na Vysočině

Kraj Vysočina do budoucna zvažuje vybudování vědeckotechnologického parku. Pokud jde o tak rozsáhlý projekt, je v zájmu kraje se seznámit se zkušenostmi realizátorů obdobných projektů v Evropě – ať už jde o přípravu projektu, vybudování, ale i samotný provoz parku. I přesto, že neexistuje univerzální model ideálního parku, je o sdílení zkušeností s fungováním v Itálii, Španělsku, Portugalsku a Anglii mezi možnými partnery krajského projektu, zástupci podnikatelů i profesních sdružení, velký zájem.
 

 
 

Konference Vědeckotechnologický park v kraji Vysočina – využití evropských zkušeností pro další rozvoj kraje (28. dubna 2009) se konala ve spolupráci s národní sítí Zdravých měst ČR, která je současně jedním z partnerů projektu SUNFLOWER. „Je třeba využít příležitosti, kdy se v Jihlavě setkali právě ti, kdo mají dlouholeté zkušenosti s vědeckotechnickými parky a to v době, kdy kraj Vysočina je ve fázi přípravy projektu Vědeckotechnologického parku v Jihlavě,“ uvedl hejtman kraje Vysočina Jiří Běhounek.

 

Na konferenci zazněly příspěvky představující modely fungování parků v Turíně (IT) a Bilbau (SP). Celým dnem se zároveň prolínalo téma efektivního využití různých zdrojů energie v souvislosti s provozem vědeckotechnologického parku.

Na závěr byly diskutovány nejen otázky příležitostí pro vybudování vědeckotechnologického parku v Jihlavě, ale také identifikovány bariéry pro zřízení a provoz takového zařízení.

Jitka Svatošová, tisková mluvčí
Krajský úřad kraje Vysočina
tel.: 724 650 123
 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 30.4.2009 / 30.4.2009

Počet návštěv: 25759
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek