Cesta: Titulní stránka > Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu


 

Odborníci z oblasti cestovního ruchu diskutovali o destinačním managementu

Seminář
Klíčoví hráči na poli regionálního cestovního ruchu se dnes sešli v Jihlavě k diskuzi nad budoucností a směřováním destinačního managementu. „Cestovní ruch patří v dnešní době mezi největší a nejrychleji se rozvíjející průmysly. Zkušenosti napříč Českem ukazují potřebu koordinace činností subjektů cestovního ruchu v jednotlivých územních tzv. destinacích, proto roste význam destinačních společností,“ uvedla na začátku semináře náměstkyně hejtmana pro oblast kultury, památkové péče, cestovního ruchu a mezinárodní vztahy Jana Fischerová s tím, že je velmi nutné, aby spolu partneři v oblasti regionálního cestovního ruchu úzce spolupracovali, komunikovali a navzájem se o zásadních aktivitách a plánech informovali. Na Vysočině v současnosti fungují dvě destinační sdružení – Koruna Vysočiny a Rozvoj Třebíčska.
 

 
 

Smyslem historicky prvního setkání a široké diskuze přibližně třiceti zástupců organizací, měst a podnikatelů v cestovním ruchu v Kraji Vysočina je podpora spolupráce při získávání odborných zkušeností, tvorby a iniciování produktů cestovního ruchu, propagace a v neposlední řadě také sdílení znalostí souvisejících se získáváním finanční podpory. V tomto směru přišla tento týden aktuální informace. Ministerstvo pro místní rozvoj ČR vyhlásilo dlouho očekávaný dotační program Národní program podpory cestovního ruchu v regionech. Dá se tedy předpokládat, že se v případě aktivního přístupu možných žadatelů přijaté dotace promění například v lepší vybavenost turistických tras, podpoří rozvoj navigačních a informačních systémů nebo zintenzivní cílené marketingové aktivity napříč regiony.


Konferenci pořádá krajská destinační agentura Vysočina Tourism s cílem získat nové myšlenky a nápady pro návrhovou část připravované strategie cestovního ruchu Kraje Vysočina. Ta bude v budoucnu více pracovat s lokálními destinačními organizacemi, které disponují velkým turistickým potenciálem. „První příklady dobré praxe dnes zazněly při prezentaci aktivit úspěšné turistické oblasti Toulava, která sdružuje atraktivní aktivity na území části Jihočeského a části Středočeského kraje. Své zkušenosti přiblížil i Vladimír Vecheta, ředitel kanceláře managementu destinační společnosti Koruna Vysočiny,“ prozradil ředitel krajské příspěvkové organizace Vysočina Tourism Tomáš Čihák.


Organizace destinačního managementu a marketingu se na Vysočině zatím příliš neobjevují. A to i přesto, že se vzhledem k vysoké konkurenci stává tato forma řízení cestovního ruchu klíčovou pro prosazení regionů na trhu. „Navíc vznikající destinační společnosti přinášejí zajímavé uplatnění pro absolventy středních i vysokých škol se zaměřením na cestovní ruch a hotelnictví. V tomto směru velice dobře funguje spolupráce s Vysokou školou polytechnickou Jihlava, která se mimo jiné zaměřuje na studium cestovního ruchu,“ doplnila bývalá radní Kraje Vysočina Marie Kružíková, která na dnešním semináři pomyslně předala své dosavadní kompetence nové náměstkyni hejtmana pro oblast kultury, památkové péče, cestovního ruchu a mezinárodních vztahů Janě Fischerové, vyzdvihla její profesionální zkušenosti v oblasti cestovního ruchu a popřála mnoho pracovních úspěchů.


 
 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 3.11.2016 / 3.11.2016

Počet návštěv: 3764
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu, 20/22, Rue du Commerce, 1000 Brusel Ixelles, Belgie, e-mail: info@vysocina.eu
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek