Doporučujeme

Naše bannery a ikonky pro vaše stránky:
  • Odkaz na zřizovatele
  • Fond Vysočiny
 
 
 
 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro příspěvkové organizace


 

Odborníci na péči o ohrožené děti se v Jihlavě sešli u kulatého stolu

Odborníci na péči o ohrožené děti se v Jihlavě sešli u kulatého stolu
V polovině března zasedli v Jihlavě ke společnému kulatému stolu odborníci z MPSV, Krajského úřadu Kraje Vysočina, orgánů sociálně-právní ochrany dětí při městských úřadech, dětských domovů, z neziskových organizací doprovázejících pěstouny a také pěstouni na přechodnou dobu. Cílem setkání bylo seznámit jednotlivé aktéry systému pomáhajícího ohroženým dětem s činností ostatních kolegů a definovat společná témata, s jejichž řešením se v praxi potýkají. Jako nejdůležitější požadavek ze strany zapojených subjektů vzešla potřeba sdílení příkladů dobré praxe z přípravy dětí vyrůstajících v pěstounské péči a dětských domovech na samostatný život a dále pak řešení otázky bydlení a zaměstnávání těchto mladých dospělých.
 

 
 

„Musíme si uvědomit, že mladí dospělí, kteří odcházejí z náhradních rodin a dětských domovů, si s sebou nesou velkou zátěž z minulosti a jsou významněji zatíženi rizikem selhání ve svém budoucím životě. Naší společnou snahou je tyto děti na vstup do dospělosti co nejlépe připravit a přechod jim usnadnit. Není nic smutnějšího, než když pracovníci orgánů sociálně-právní ochrany dětí začínají řešit s mladými rodiči tytéž problémy, které řešili s jejich rodiči předtím, než došlo k umístění dětí mimo jejich rodiny. Příprava mladých dospělých na vstup do samostatného života je také jedním z témat, které se snažíme zapracovat do žádosti o projekt financovaný z evropských sociálních fondů,“ doplňuje Marie Nápravníková, vedoucí oddělení sociální ochrany a prevence Krajského úřadu Kraje Vysočina. Na závěr setkání se účastníci shodli, že umístění dítěte mimo jeho vlastní rodinu by měla vždy předcházet intenzivní spolupráce s rodinou na zlepšení její situace. V případě, že dítě nemůže z různých závažných důvodů v rodině vyrůstat, je optimálním řešením vyhledání vhodné náhradní rodiny. Pro dlouhodobý nedostatek žadatelů o pěstounskou péči však tuto možnost nemají všechny děti.


pěstouni

  • Miluše Průšová, odbor sociálních věcí
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz
 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Odborníci na péči o ohrožené děti se v Jihlavě sešli u kulatého stolu
 

Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 28.3.2019 / 28.3.2019

Počet návštěv: 2422
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek