Cesta: Titulní stránka > Ředitel Krajského úřadu


 

Od pravěku po raketu

Od pravěku po raketu
V sídle Kraje Vysočina v Jihlavě dnes byla slavnostně zahájena nová interaktivní výstava o předcházení vzniku odpadů, historii vývoje obalů a kreativním zpracování tématu recyklace studenty z Helenína. U vstupu hlídá mamut v zavařovací sklenici, počtete si o veřejné lednici nebo o knihobudkách. V prvním patře uvidíte pracovní oblečení popeláře ze začátku 20 a 21 století, vyzkoušíte si posezení na lavici z nápojových kartonů nebo v křesle z dřevěných palet.
 

 
 

V nejvyšším patře zjistíte, kde a kolik máte doma baterií, jak se recykluje s hasiči, jaké odpady nás provázejí v jednotlivých historických epochách a co mají na jídelníčku kosmonauti. Z PET lahve Vám na památku Céčkomat vyrobí hrst céček.

 

Nejlepší odpad je ten, který nevznikne. A pokud již vznikne, pak má smysl jej správně vytřídit!

 

Na putovní výstavě se spolu s Krajem Vysočina podílely autorizovaná obalová společnost EKO-KOM, a.s., kolektivní systémy pro zpětný odběr vysloužilých elektrozařízení ELEKTROWIN a.s. a ASEKOL a.s., kolektivní systém pro zpětný odběr baterií ECOBAT, s. r. o a Střední umělěckoprůmyslová škola Jihlava – Helenín. Aktuální pracovní oděv popeláře zapůjčily Služby města Jihlavy.

 

odpady

odpady

odpady

  • Eva Navrátilová, odbor životního prostředí a zemědělství
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz
 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Od pravěku po raketu
 

Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 9.4.2019 / 9.4.2019

Počet návštěv: 4190
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek