Cesta: Titulní stránka > Jana Fischerová - náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina


 

Ocenění Rady vlády pro seniory a stárnutí populace zamířilo na Vysočinu

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová ocenila osobnosti a kolektivy za významný přínos ke zvýšení kvality života seniorek a seniorů a k řešení problematiky stárnutí a stáří v České republice. Cenu Rady vlády pro seniory a stárnutí populace předala v Černínském paláci v rámci mezinárodní konference „Senioři a lidská práva v ČR“. Mezi oceněné patřili i manželé Marie a Antonín Křoustkovi z Vysočiny.
 

 
 

Manželé Křoustkovi se práci se seniory věnují prostřednictvím spolku Nebojte se policie od roku 2011. Dlouholeté zkušenosti pana Křoustka jako profesionálního policisty vedly spolek k zaměření činnosti do oblasti bezpečného života seniorů a prevence kriminality a násilí páchaného na seniorech. Prostřednictvím Policejní akademie, kterou každoročně manželé Křoustkovi organizují pro seniory v Kraji Vysočina, jim předávají zkušenosti a vědomosti, které podporují rozvoj občanských kompetencí seniorů. Formou přednášek, seminářů, besed a exkurzí, kterých se účastní vždy více jak 100 seniorů, je seznamují se zásadami bezpečného chování v běžném životě, při pohybu na sociálních sítích, prohlubují jejich finanční gramotnost, ukazují jim, jak se bránit proti nekalým praktikám podvodníků.

V rámci Policejní akademie každoročně pořádají Branný závod pro seniory, kde si mohou senioři i se svými vnoučaty prověřit znalosti ve zdravovědě, pravidel BESIPu a strávit aktivní a mezigenerační odpoledne. V posledních třech letech navázal spolek Nebojte se policie spolupráci se všemi Senior Pointy v Kraji Vysočina a bezplatně pro ně realizuje přednášky zaměřené na bezpečnost a prevenci, cílené na širokou seniorskou veřejnost po celém území Kraje Vysočina. „Svou činností nám manželé Křoustkovi pomáhají naplňovat jednu z priorit krajské Koncepce rodinné a seniorské politiky zaměřenou na podporu aktivního stárnutí a rozvoje občanských kompetencí seniorů. Velice si vážím jejich práce a těším se na další vzájemnou spolupráci,“ připojil gratulaci náměstek hejtmana pro oblast sociálních věcí Pavel Franěk.


křoustkovi

  • Stanislava Holbová, odbor sociálních věcí
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz
 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 2.10.2019 / 2.10.2019

Počet návštěv: 1613
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek